fbpx

TOP-3 cukiernie we Wrocławiu

Wrocław – to miasto, które zasłynęło nie tylko z wybitnej architektury, wspaniałego zoo i jednych z najbardziej modernistycznych zabudowań miejskich w Polsce, ale także z  kawiarni: zarówno tych autentycznych, jak i bardziej nowoczesnych, umożliwiających spróbowanie najbardziej aktualnych nowości w świecie kawy. Jak w tym ogromie wybrać najlepszą? Pomocny okaże się nasz artykuł, w którym opowiadamy o trzech najlepszych cukierniach we Wrocławiu. 

Pierwsze miejsce. Tortownia na Bema: najlepsza wśród najlepszych

Przytulna Tortownia na Bema nie tak po prostu znalazła się na szczycie listy liderów: jest to nowoczesne miejsce, w którym są zatrudnieni utalentowani cukiernicy, codziennie wypiekający dziesiątki autorskich słodyczy o wyśmienitym smaku i nietuzinkowym wyglądzie. Warto zajrzeć na ich stronę, żeby zobaczyć, jak prezentują się gotowe ciasta, przeczytać więcej o używanych składnikach, a nawet złożyć zamówienie. By móc delektować się tortem lub innym słodkim deserem wcale nie trzeba udawać się bezpośrednio do lokalu, wystarczy zamówić odpowiednią słodycz do siebie – do domu lub biura. Sama cukiernia jest bardzo przytulna, obsługa – szybka i uważna, a poza pysznymi deserami serwowana jest także wyśmienita kawa.

Drugie miejsce. Cafe Targowa: na miejscu i na wynos

Cafe Targowa od wielu lat jest jednym z ulubionych miejsc spotkań na przyjacielską kawę wśród mieszkańców Wrocławia. Pośród gości lokalu nie brakuje także turystów, którzy obowiązkowo trafiają na polecenie tego miejsca czytając o najlepszych obiektach gastronomicznych Dolnego Śląska. Na tle podobnych miejscówek Cafe Targowa wyróżnia się naprawdę obszernym asortymentem kaw i sposobów ich parzenia, a także oryginalnym wystrojem wnętrza kawiarni: jest tu przytulnie o każdej porze roku, a jednocześnie lokal prezentuje się bardzo nowocześnie, nawet więcej – prezentuje najnowsze trendy w dekoracji wnętrz kawiarni.

Trzecie miejsce. Tradycyjna, przytulna i po prostu doskonała

Poszukujesz miejsca tradycyjnego, a jednocześnie ze wspaniałym widokiem na Stare Miasto? Wtedy warto udać się do Pijalni Czekolady E. Wedel, której po prostu nie mogło zabraknąć na naszej liście. Nie tylko dlatego, że jest to ulubiony lokal wielu pokoleń wrocławskich smakoszy kawy, ale i ze względu na wspaniałej jakości napoje (zarówno kawy, herbaty, jak i gorące czekolady), a także desery w mistrzowskim wykonaniu. Oczywiście, obsługa również jest na dobrym poziomie.