fbpx

Skuteczne sposoby na trądzik

Trądzik jest najczęstszą chorobą skóry, dotykającą 85% z nas w pewnym momencie życia. Istnieje wiele powodów, dla których mamy trądzik, w tym czynniki wewnętrzne, takie jak zmiany hormonalne, ale i czynniki zewnętrzne lub środowiskowe. Niezależnie od tego, czy jest to problem łagodny, czy ciężki, okazjonalny lub trwały, znalezienie najlepszego sposobu pozbycia się trądziku, który równocześnie zaspokaja specyficzne problemy skórne, może być trudne. To dlatego, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia do trądziku. Jak więc odkryć skuteczne sposoby na trądzik i zapobiegać wypryskom, zanim jeszcze się pojawią?

Co powoduje trądzik? 

Aby wiedzieć, jak szybko usunąć trądzik – w pierwszej kolejności ważne jest, aby zrozumieć czynniki, które mogą przyczyniać się do trądziku w Twoim przypadku. Można je podzielić na czynniki wewnętrzne i czynniki zewnętrzne. W pierwszej grupie na pewno jest nadmiar sebum. Na końcu mieszka włosowego znajdują się gruczoły łojowe. Wytwarzają one sebum – oleistą substancję, która utrzymuje nawilżenie, zdrowie i ochronę skóry. Niektórzy ludzie mają naturalnie więcej gruczołów produkujących łoj niż inni – co może zatykać pory i w efekcie powodować trądzik. Innym przykładem czynników wewnętrznych są hormony. Chociaż hormony i sebum są często głównymi winowajcami trądziku, są jeszcze martwe komórki, które również mogą przyczynić się do zatkania porów, co też prowadzi do wyprysków. 

Jeśli chodzi o czynniki zewnętrzne to do tych bardzo “na czasie” należy noszenie maseczki. Nosząc ją na twarzy przez dłuższy czas, prawdopodobnie zauważysz, że stałeś się bardziej podatny na wypryski. Maska na twarz jest produktem okluzyjnym, co oznacza, że ​​każdy olej, brud lub makijaż pod nią mogą się gromadzić i zatykać pory. Teraz, gdy uda Ci się właściwie zidentyfikować co w Twoim przypadku jest głównym punktem zapalnym – łatwiej będzie dobrać skuteczne leki na trądzik i inne strategie, które na to zaradzą.

Trądzik trądzikowi nierówny – jak sobie z nim poradzić?

Identyfikacja tego, co może być przyczyną naszych wyprysków, jest ważna, podobnie jak upewnienie się, że nie powiększamy problemu wraz z naszym stylem życia i nawykami dotyczącymi pielęgnacji skóry. Musimy upewnić się nie tylko w tym, że wybraliśmy najbardziej skuteczne leki na trądzik, ale też, że produkty do pielęgnacji, których używamy, są odpowiednie dla naszego typu skóry, ale także zapobiegają wypryskom.

Składniki na trądzik + zapobieganie wypryskom 

Patrząc na to, jakie leki na trądzik stosować – patrz na substancje, jakie się w nich znajdują i dobierz odpowiednie składniki do potrzeb Twojej skóry, aby stworzyć własny system zapobiegania i leczenia trądziku. 

​Jakie składniki pomagają w walce z trądzikiem?

  • Kwas salicylowy – leczy wszystkie rodzaje trądziku.
  • Retinol – jeden z najlepszych składników wielozadaniowych.
  • Kwas glikolowy – niezastąpiony w leczeniu trądziku zaskórnikowego.
  • Nadtlenek benzoilu – jest sprawdzonym i zaufanym środkiem zwalczającym trądzik, który eliminuje bakterie.
  • Niacynamid – działa na wyściółkę wewnątrz porów, zapobiegając ich zatykaniu.
  • Kwas azelainowy – wszechstronny kwas o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych.

Oczywiście są to tylko przykłady składników, które mogą nam pomóc w walce z trądzikiem. Wiele z nich, ale również inne skuteczne substancje zawiera lek na trądzik Royal Skin 500. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy lek na trądzik Royal Skin 500 działa możesz poczytać opinie – choć jak wiadomo najlepszym sposobem, jest przekonać się o tym osobiście.

Jak stosować Royal Skin 500?

Aby możliwie jak najszybciej przekonać się o efektywności działania tego leku – nie wystarczy przeczytać opinie o Royal Skin 500 i złożyć zamówienie, ale przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak go stosować. Najlepiej to zrobić korzystając ze wskazówek od producenta. To właśnie z nich dowiedzieliśmy się, że tabletki Royal Skin 500 należy dawkować w ilości nie większej ani nie mniejszej niż 2 dziennie. Biorąc pod uwagę, iż w każdym opakowaniu jest ich aż 60 – miesiąc stosowania ma się pewny przy złożeniu zamówienia. Najlepsze jest jednak to, że już po kilku dniach zauważysz różnicę – Twoja skóra stanie się widocznie ładniejsza, a ewentualne problemy skórne i zmiany trądzikowe odejdą do przeszłości. Teraz, gdy wiesz już jak stosować Royal Skin 500 mądrze, chyba nie pozostaje nic innego, jak przekonać się o tym dosłownie na własnej skórze – aby w końcu cieszyć się gładką i promienną cerą.