fbpx

Serum do twarzy czy krem – co wybrać?

Systematyczna pielęgnacja skóry twarzy pozwala zachować młody wygląd na dłużej. Ważne jest jednak, aby wybierać odpowiednie kosmetyki. Marki kosmetyczne oferują dziś różnorodne produkty i czasem można się pogubić w ich gąszczu. Przykładem są kremy i serum do twarzy. Które z nich lepiej wpływają na skórę, czym się różnią i kiedy warto je stosować?

Czym różni się krem od serum do twarzy?

Oba kosmetyki mają za zadanie wspierać prawidłowe funkcjonowanie skóry, zgodnie ze swoim kierunkowym działaniem, a więc:

  • nawilżać,
  • odżywiać,
  • regenerować, 
  • odbudowywać, 
  • wygładzać, 
  • rozjaśniać,
  • wyrównywać przebarwienia, 
  • chronić.

Oczywiście większość kosmetyków działa multifunkcyjnie, a więc działają na skórę w dobroczynnie różnorodny sposób. Odżywiają i jednocześnie nawilżają, a przy tym działają także przeciwzmarszczkowo. Czym zatem różni się serum do twarzy od kremu? Przede wszystkim formułą. Serum jest niczym bomba odżywcza dla cery. Wszystko za sprawą skoncentrowanej mocy składników znajdujących się w jego składzie. To produkt skoncentrowany, który zawiera zwykle wyższe stężenie substancji aktywnych.

Kiedy stosować serum do twarzy, a kiedy wybrać krem?

Wiele z nas ma wątpliwości, który z kosmetyków wybrać. Kremy są zwykle przeznaczone do codziennego stosowania – z rozróżnieniem na produkty przeznaczone na noc i na dzień lub nadające się do używania zarówno przed aplikacją makijażu, jak i przed snem. Skoncentrowana formuła serum sprawia, że można go stosować zgodnie ze swoimi potrzebami – codziennie lub w odpowiednich odstępach czasu. Co zatem wybrać? Okazuje się, że wcale nie musimy wybierać! Najkorzystniej jest stosować zarówno krem, jak i serum do twarzy. Kosmetyki te można stosować zamiennie, na przykład lekki krem rano – jako bazę pod makijaż, a serum wieczorem – tak, aby intensywnie wspomagać nocną regenerację skóry. Możemy też używać serum kilka razy w tygodniu, uzupełniając i wzmacniając codzienne działanie kremu. Wiele zależy od tego, jaki kosmetyk wybierzemy. Warto pamiętać, aby zarówno kremy, jak i serum do twarzy stosować zawsze zgodnie z przeznaczeniem. 

Jak wybrać dobry krem i serum do twarzy?

Kluczem do skuteczności działania kosmetyków jest wybór odpowiednich produktów. Nowoczesne kremy i serum do twarzy wykorzystują najlepsze składniki pochodzenia naturalnego. Połączenie ich w efektywne formuły sprawia, że działają one niezwykle skutecznie, a jednocześnie delikatnie dla skóry. Nie podrażniają jej, nie przesuszają, ale nawilżają, odżywiają, koją i łagodzą, sprawiając, że dłużej wyglądamy młodo i pięknie. Serum do twarzy i kremy to sposób na aksamitną, sprężystą i cudownie rozświetloną skórę.