fbpx

Primery – bezpieczny i długotrwały efekt na Twoich paznokciach

Chcesz zapewnić swojej stylizacji ponadprzeciętną trwałość? Musisz zatem poznać primery, dzięki którym paznokcie hybrydowe (a także żele czy akryle) będą zachwycały swym pięknem przez długi czas!

Czym są primery do paznokci?

Primer stanowi jeden z najważniejszych produktów stosowanych podczas wykonywania paznokci hybrydowych, żelowych bądź akrylowych. Dzięki niemu zwiększona jest przyczepność masy do płytki, a co za tym idzie, trwałość całej stylizacji. Ponadto primer do paznokci, będący jednym z najpopularniejszych preparatów pomocniczych, redukuje ryzyko zapowietrzeń.

Rodzaje primerów do paznokci

Wyróżniamy dwa rodzaj primerów – bezkwasowy i kwasowy (zarówno Acid Free Primer, jak Acid Primer można zakupić w oficjalnym sklepie Indigo Nails – https://www.indigo-nails.com/preparaty-pomocnicze/primery). Zacznijmy od pierwszego z nich.

Primer bezkwasowy i jego właściwości

Primer bezkwasowy to produkt podstawowy. Jego uniwersalność sprawia, że jest on stosowany do większości stylizacji. Ze względu na to, że zostawia lepką warstwę działa na zasadzie taśmy dwustronnej, która utrwala stylizację, łącząc kolejne zaaplikowane warstwy. Jeśli nigdy nie borykałaś się z trudną płytką, to zapewne preparat bezkwasowy będzie tym, który sprawi, że Twoje paznokcie będą piękne przez długi czas!

Właściwości primera kwasowego

Primer kwasowy jest natomiast preparatem do zadań specjalnych, którego używa się w przypadku wymagających paznokci. Co to oznacza? Zdarza się, że kobiety cierpią na różne problemy hormonalne, chorobę Hashimoto czy potliwość dłoni – wszystkie te dolegliwości mogą negatywnie wpływać na płytkę paznokcia, utrudniając wykonanie trwałej stylizacji. Wtedy do akcji wkracza właśnie primer kwasowy, znacznie mocniejszy od preparatu bezkwasowego, który wytrawia płytkę, scalając ją z bazą hybrydową lub masą akrylową. W przeciwieństwie do wersji bezkwasowej posiada dość intensywny zapach i całkowicie odparowuje.

Pamiętaj, że nie warto stosować primera kwasowego na wszelki wypadek – wyrządzi to więcej szkody niż pożytku!