fbpx

Nowy hit serialowy na HBO?

Serial „The Last of Us” to adaptacja popularnej gry komputerowej o tym samym tytule. Opowiada on historię przetrwania po pandemii grzyba, która zamieniła większość ludzi w zombies. Głównym bohaterem jest Joel, który jest zmuszony do przewiezienia Ellie, dziewczynki zdolnej do przeżycia w świecie opanowanym przez zombies, przez zrujnowany kraj. Celem podróży jest dotarcie do bezpiecznego miejsca, walcząc z przeciwnikami i radząc sobie z trudnościami.

W trakcie swojej podróży, Joel i Ellie spotykają różnych ludzi, zarówno tych, którzy chcą im pomóc, jak i tych, którzy chcą im zaszkodzić. Będą musieli walczyć zarówno z zombie, jak i z ludźmi, którzy przetrwali pandemię, ale stracili swoją moralność. W miarę jak podróż przebiega, Joel i Ellie zaczynają ufać sobie nawzajem i łączyć siły, aby przetrwać w świecie, w którym jest to trudne i niebezpieczne.

Serial jest uważany za emocjonalnie poruszający, z silnymi relacjami między postaciami i skupia się na ich próbie przetrwania w trudnych warunkach oraz radzenie sobie z traumami przeszłości. Obsada aktorska jest doświadczona i uważana za doskonałą, a fabuła jest intrygująca, pełna zwrotów akcji i nieoczekiwanych momentów.

Recenzje pierwszych odcinków serialu

Serial „The Last of Us” jest uważany za bardzo ciekawy przez wielu recenzentów i fanów. Akcja jest uważana za emocjonalnie poruszającą i zawiera silne relacje między postaciami. Jest to adaptacja gry komputerowej o tej samej nazwie, która również cieszyła się dużym uznaniem.

Pierwsze minuty serialu służą do ukazania przeszłości bohaterów, ich motywacji, przeszłych traum czy ważnych wydarzeń, które miały wpływ na ich obecną sytuację, a także pozwalają na lepsze zrozumienie ich działań i decyzji w obecnym czasie akcji. Pełna akcja serialu „The Last of Us” rozpoczyna się w roku 2033.

The Last Of US

Gra komputerowa, na podstawie której kręcono serial

Gra komputerowa „The Last of Us” została wydana 14 czerwca 2013 roku.. „The Last of Us” jest grą akcji-przygodową z elementami skradanki i survivalu. Opowiada ona historię Joela, który jest zmuszony do przewiezienia Ellie, dziewczynki zdolnej do przeżycia w świecie opanowanym przez zombie, przez zrujnowany kraj. Celem gry jest przetrwanie podczas podróży przez różne miasta i tereny, walcząc z przeciwnikami i radząc sobie z trudnościami. Gracze muszą również zarządzać swoimi zasobami i ekwipunkiem oraz wykonywać różne zadania, aby przejść do kolejnego etapu gry.

Czy fani gry komputerowej zachwycają się również serialem?

Reakcje fanów gry komputerowej „The Last of Us” na serial są różne. Niektórzy fani są bardzo zadowoleni z adaptacji i uważają, że serial oddaje ducha oryginalnej gry, a obsada aktorska jest doskonała. Inni natomiast mogą być rozczarowani z różnych powodów, takich jak zmiana fabuły lub brak identyczności z oryginalną grą. Wszystko zależy od indywidualnych opinii i preferencji.

Wszystko wskazuje na to, iż „The Last of Us” jest skazany na sukces. Wiele zależy od tego jak scenarzyści i reżyserzy przedstawią historię i jak zostanie ona odebrana przez widzów i krytyków. Jednak, fakt iż gra komputerowa cieszyła się dużym uznaniem i popularnością, może oznaczać, że serial również będzie przyciągał widzów i ich uwagę.

Obsada serialu

Obsada serialu „The Last of Us” zawiera kilku znanych aktorów z filmów i telewizji. Na przykład Pedro Pascal, który gra głównego bohatera Joela, jest znany z ról w takich produkcjach jak „Game of Thrones”, „Narcos” czy „Wonder Woman 1984”. Bella Ramsey, która gra Ellie, jest znana z roli Lyanny Mormont w „Game of Thrones”, a Gabriel Luna, który gra Tommy’ego, jest znany z roli Ghost Ridera w serialu „Agents of S.H.I.E.L.D.” . Catherine Keener, która gra Tess, to z kolei doświadczona aktorka filmowa z licznymi nagrodami i nominacjami, takimi jak Oscary czy Złote Globy.

Twórcy serialu to Craig Mazin i Neil Druckmann. Za muzykę odpowiada Gustavo Santaolalla, który tworzył także ścieżkę dźwiękową do gry.

Jeśli lubisz trzymać się krawędzi fotela podczas oglądania, to ten serial jest dla Ciebie! Z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, nie będziesz mógł się oderwać od ekranu. Zobacz, jak losy bohaterów splatają się w historię, która nie raz zmusi wrażliwych widzów do zasłonięcia oczu.