fbpx

Najlepsze suplementy na skórę, włosy i paznokcie!

Foods high in vitamin A (Retinol). Protects eyes from blindness; supports bone health; supports a healthy immune system; Top view

Dbanie o włosy, skórę oraz paznokcie to działanie, które wymaga ciągłego podejmowania określonych kroków. W przeciwnym razie osiągnięcie określonego celu będzie po prostu niemożliwe. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni chcą wyglądać bardzo dobrze, a efekt ten chcą uzyskać bez zbędnych nakładów pracy. Wszystko to jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, jeśli wykorzystane zostaną odpowiednie suplementy. Które z nich są najważniejsze w przypadku, gdy chcemy zadbać o włosy, skórę oraz paznokcie? Sprawdź sam!

Biotyna

Suplementy na skórę, włosy i paznokcie to szeroki temat, jednak w kwestii tej po prostu nie mogło zabraknąć witaminy B7. To właśnie za jej sprawą możliwe jest osiągnięcie pięknego wyglądu włosów. Biotyna charakteryzuje się zdolnością transportowania siarki prosto do macierzy włosa, a co za tym idzie, jest w stanie wzmocnić go oraz nadbudować. Na tym nie koniec, witamina B7 świetnie radzi sobie z łupieżem oraz łojotokiem, a jak wszyscy doskonale wiemy, problemy te są naprawdę nieprzyjemne. 

Witamina A

Witamina A pobudza mieszki włosowe do bardzo intensywnego wzrostu. Dzięki niej możliwe jest także zachowanie poprawnego poziomu nawilżenia skóry, bez którego można zapomnieć o jej zdrowej kondycji. W przypadku, gdy dopuścimy się niedoboru witaminy A, włosy staną się matowe, szorstkie oraz suche. Na tym nie koniec, zachwiana zostanie także ich elastyczność, a jej powrót do normalności, będzie długi i problematyczny. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że witamina A zapewnia swoistego rodzaju pancerz ochronny twoim włosom.

Cynk oraz żelazo

Suplementy, które bardzo pozytywnie wpływają na włosy, paznokcie oraz skórę to także żelazo, oraz cynk. Jeśli dojdzie do niedoboru tych pierwiastków, zarówno panie, jak i panowie mogą mieć problem z łysieniem. Właśnie dlatego, jeśli na skórze głowy zauważysz pierwsze prześwity, warto przebadać się pod tym kątem. W przypadku, gdy badania wykażą niedobór, będzie już pewne, że suplementacja jest po prostu konieczna.