fbpx

Na czym polega makijaż permanentny?

Marzysz o nieskazitelnym makijażu, który pozostanie nienaganny przez cały dzień? Jesteś bardzo aktywną osobą i chciałbyś mieć więcej czasu w ciągu dnia na wykonywanie wszystkich swoich zadań? Gdy tylko dowiesz się, na czym polega makijaż permanentny – z pewnością zgodzisz się z tym, że wobec Twoich potrzeb mogłoby to być wspaniałe rozwiązanie. Dzięki niemu mogłabyś zaoszczędzić te cenne minuty w swojej codziennej rutynie. Co więcej, dzięki możliwościom nowoczesnej technologii, wyniki, jakie daje współczesny makijaż permanentny są bardzo naturalne, a stosowane do tego techniki są całkowicie bezpieczne.

Kto decyduje się na makijaż permanentny?

Dla uproszczonej pielęgnacji, z zaskakująco naturalnymi rezultatami, zabieg makijażu permanentnego staje się bardzo ciekawym rozwiązaniem dla coraz większej grupy kobiet. Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić niektóre drobne niedoskonałości, które Ci przeszkadzają, czy też podkreślić swoje naturalne piękno, możesz postawić na tę nieinwazyjną technikę, która obiecuje Ci optymalne rezultaty.

Jeśli nie masz brwi, lub cierpisz z powodu słabych brwi, pomocne może być wykonanie tatuażu kosmetycznego w tym miejscu. Podobnie – podkreślenie linii ust można osiągnąć za pomocą kosmetycznego tatuażu ust. Jeśli zdecydujesz się na taki trwały makijaż na ustach, nie tylko będą pięknie wyglądać, ale także nie będziesz już musiała nosić szminki. Jeszcze innym pomysłem na makijaż permanentny jest trwały eyeliner – dzięki niemu nie będziesz musiała używać kredki do oczu przez kilka lat. Co ciekawe, istnieją też poważniejsze zastosowania tatuażu kosmetycznego, na przykład, gdy zabieg jest stosowany w celu poprawy wyglądu brodawki po rekonstrukcji piersi.

Opis techniki stosowanej do wykonania makijażu permanentnego

Zastanawiając się nad tym, co to jest makijaż permanentny powinnaś wiedzieć, że możesz spotkać różne terminy – makijaż permanentny, dermografia estetyczna i mikropigmentacja korekcyjna to synonimy. Techniki te są w zasadzie podobne do tatuowania. Wprowadzając pod skórę nietrwałe kolorowe pigmenty za pomocą jednorazowej sterylnej igły, podobnie jak w przypadku tatuażu, można na nowo zdefiniować kontury Twoich rysów, lub skorygować pewne wady, które uznasz za nieatrakcyjne.

Różnica jest taka, że pigmenty te są nietrwałe. Dlatego, jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, ile utrzymuje się makijaż permanentny – wiedz, że nawet jeśli nazwiemy tę technikę makijażem permanentnym, w rzeczywistości jest to technika raczej półtrwała w zależności od kilku czynników.

Co wpływa na trwałość makijażu permanentnego?

  • rodzaj zastosowanych pigmentów,
  • obszar poddawany zabiegowi,
  • stosowanie się do zalecanego programu pielęgnacyjnego.

Zabieg makijażu permanentnego w skrócie

Makijaż permanentny nazywany jest również tatuażem kosmetycznym i jest dynamicznie rozwijającym się sektorem w branży zdrowia i urody. Proces nakładania makijażu permanentnego przypomina wykonanie tatuażu. Twój wykwalifikowany specjalista od makijażu permanentnego wykona makijaż permanentny za pomocą igły, która wniknie w skórę, uwalniając pigment. Przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego wyspecjalizowany technik certyfikowany w zakresie dermopigmentacji dokładnie oceni Twoje potrzeby i stan zdrowia oraz upewni się, że nie ma przeciwwskazań. Na przykład, jeśli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe, przed przystąpieniem do mikropigmentacji będziesz potrzebować konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Pierwsza konsultacja pozwoli Ci dowiedzieć się, ile kosztuje permanentny oraz umożliwi Ci zapoznanie się z techniką i rozwianie wszystkich Twoich obaw. Nie wstydź się, możesz zadawać pytania, które przyjdą Ci do głowy! Nawet powinnaś, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, czy makijaż permanentny to coś dla Ciebie. Wysokiej jakości gabinety zadbają o to w różnoraki sposób – na przykład przed przystąpieniem do samej procedury makijażu permanentnego zostanie przygotowany szkic ołówkiem, który pozwoli Ci zatwierdzić wybrany kształt i kolor. Dopiero po pełnej akceptacji szkic ten posłuży do wykonania makijażu permanentnego (mikropigmentacji) na Twojej twarzy.

Makijaż permanentny – czy to boli?

To rozwiązanie bezbolesne. Po odpowiedniej sterylizacji obszaru poddawanego zabiegowi pigmenty zostaną wstrzyknięte do skóry właściwej na głębokość od 1,5 do 2 mm za pomocą bardzo cienkiej jednorazowej sterylnej igły. Ta technika jest bezbolesna, z zastosowaniem znieczulenia powierzchniowego na wyznaczonym obszarze. Specjalna igła służy do nakładania pigmentu na górną warstwę skóry. Za każdym razem, gdy igła wbija się w skórę, kropla pigmentu jest uwalniana do otworu wykonanego przez igłę. Może to spowodować lekkie pieczenie.

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi (są różne rodzaje makijażu permanentnego – na usta, brwi, oczy itp.) wykonanie makijażu permanentnego może zająć od 1 do 3 godzin. W razie potrzeby za 4-6 tygodni zostanie zaproponowana sesja poprawiania makijażu, aby dopracować makijaż. Zwykle otrzymasz w gabinecie kartę informacyjną dotyczącą pielęgnacji domowej, abyś miała pewność, że wiesz jak zadbać o odpowiednią pielęgnację nowego makijażu permanentnego, który pozwoli Ci zachować piękny efekt jak najdłużej.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Chcesz sprawić, by Twoje oczy wyglądały młodziej? Odpowiedzią jest właśnie makijaż permanentny brwi. Dzięki stworzeniu naturalnej linii brwi, makijaż permanentny pozwala na zmianę kształtu, zagęszczenie i wyrównanie brwi, wypełnienie niewielkich przestrzeni, ukrycie blizn, a nawet odmłodzenie wyglądu. Kształt i kolor są rozsądnie dobierane przez specjalistów – w zależności od morfologii Twojej twarzy, koloru skóry i włosów. To wszystko daje pewność, że poprzez makijaż permanentny będzie można uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd.

Możliwe jest również odtworzenie pełnych brwi za pomocą specjalnych technik, bądź nawet przeprojektowanie brwi poprzez narysowanie każdego włosa metodą “włos po włosie”, co zapewnia bardzo naturalny wygląd. Specjalista, do którego się zgłosisz w tym celu, z całą pewnością pokaże Ci wszystko po kolei i wyjaśnij różnicę między różnymi technikami. Będziesz mógł wybrać, która opcja jest dla Ciebie najlepsza i podjąć najlepszą decyzję.

Czego możesz oczekiwać decydując się na makijaż permanentny ust?

Dzięki makijażowi permanentnemu możliwe jest zwiększenie objętości ust, podkreślenie ich konturu, korekta dowolnego asymetrycznego kształtu, czy też zakamuflowanie i ukrycie blizny po operacji zajęczej wargi. Jeśli to Cię przekonuje i zdecydujesz się makijaż permanentny ust – specjalista, którym najczęściej jest technik kosmetologii, pomoże Ci wybrać kolor, który jest najbliższy do Twoich naturalnych ust. Zostaniesz poproszony o zatwierdzenie każdego etapu procesu selekcji, aby finalnie wyniku były optymalne i naturalnie wyglądające, a przede wszystkim – satysfakcjonujące dla Ciebie.

Czym jest makijaż permanentny oczu?

Jeśli chodzi o makijaż permanentny oczu – to istnieje kilka możliwości uwydatnienia i wyeksponowania swoich oczu. Na przykład można podkreślić linię rzęs i narysować kontur oka, aby Twój wygląd był bardziej atrakcyjny i uwodzicielski. Inną opcją jest stworzyć wrażenie bardzo gęstych rzęs, dzięki technice zagęszczania rzęs, która jest naturalnie wyglądającym rozwiązaniem dla kobiet z rzadkimi lub cienkimi rzęsami. Możliwości, jakie daje dzisiejsza technologia są niemalże nieograniczone!

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Zabieg makijażu permanentnego nie jest wskazany dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Leczenie profilaktyczne lekiem przeciwwirusowym będzie zalecane, jeśli cierpisz na opryszczkę jamy ustnej (opryszczka warg) i chcesz wykonać makijaż permanentny ust. Twój specjalista poprowadzi Cię – wytłumaczy, jak wykonać makijaż permanentny i potem, jak uzyskać wymaganą receptę. Zabieg nie jest zalecany również w przypadku wystąpienia zmian skórnych w postaci łuszczycy lub egzemy na obszarach objętych makijażem permanentnym. Należy również wziąć pod uwagę kilka konkretnych zaleceń, na przykład jeśli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe i jeśli masz skłonność do jęczmienia lub zapalenia spojówek. Jeśli nie ma u Ciebie takich przeciwwskazań i tak ważne jest, by dokładnie dowiedzieć się, co robić i jak o siebie dbać, aby zapobiec komplikacjom po wykonaniu makijażu. Być może dostaniesz również propozycję wykonania testu alergicznego – co może być bardzo zasadne zwłaszcza, jeśli uważasz, że możesz mieć alergię lub nietolerancję na czyste metale, takie jak złoto lub srebro.

Co się dzieje po wykonaniu makijażu permanentnego?

Zimny kompres może być stosowany w celu zmniejszenia obrzęku, a maść z antybiotykiem może zostać przepisana, aby zapobiec jakiejkolwiek infekcji. Ważne jest, aby bezwzględnie unikać wszelkiego światła słonecznego i używać filtrów przeciwsłonecznych, aby zablokować całe spektrum światła ultrafioletowego A i B na kilka tygodni, aby zapobiec pozapalnym zmianom koloru. Powikłania po tej procedurze są rzadkie, ale mogą obejmować infekcję lub reakcję alergiczną na barwnik stosowany do makijażu permanentnego. Generalnie makijaż permanentny trwa średnio od 2 do 5 lat. Na ten czas trwania wpływają między innymi pewne specyficzne czynniki fizjologiczne i środowiskowe.

Co może wpływać na długość trwania makijażu permanentnego?

  • ekspozycja na słońce,
  • układ odpornościowy,
  • niektóre produkty stosowane miejscowo.

Z pewnością technik kosmetyczny odpowiedzialny za wykonanie Twojego makijażu udzieli Ci wielu porad, które pomogą Ci zmaksymalizować trwałość makijażu permanentnego. Należy jednak wiedzieć, że odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna jest zalecana przez cały czas, aby zachować kolor i długowieczność makijażu – tak, czy inaczej. Poza tym, z biegiem lat morfologia Twojej twarzy, a także Twoje specyficzne potrzeby mogą ulec zmianie. Czas trwania makijażu permanentnego jest ograniczony do kilku lat, co umożliwia zmianę koloru i kształtu na inne w momencie ewentualnych poprawek. W zależności od obszarów, które zostały poddane zabiegowi, należy się spodziewać, że takie poprawki będą konieczne od 2 do 4 lat po wstępnym zabiegu.