fbpx

Makijaż permanentny ust – wszystko, co musisz wiedzieć

Niezależnie od tego, czy Twój styl makijażu jest dość wyrazisty, czy minimalistyczny, z pewnością zauważasz, że coraz więcej osób żegna się ze żmudnym nakładaniem makijażu dzień po dniu. Makijaż permanentny ust – jest odpowiedzialny za wiele z tych pełnych, bajecznie wysklepionych warg, które podziwiasz na Insta, choć to tylko jeden rodzaj makijażu permanentnego.

​Co to jest makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny to zasadniczo tatuaż – również opiera się o zasadę mikropigmentacji. Tak jak w tradycyjnym salonie tatuażu, technik nakłada pigment za pomocą wydrążonej igły. W zależności od zabiegu można to zrobić manualnym lub elektrycznym urządzeniem. W przypadku makijażu ust używa się zwykle do tego obszaru pigmentu z różowawym lub czerwonym odcieniem.

​Czy makijaż permanentny jest naprawdę permanentny?

Chociaż nie jest tak trwały jak tatuaż na plecach, jest zdecydowanie trwalszy niż nawet najbardziej zaufana wodoodporna szminka. Makijaż permanentny pozostanie widoczny od 1 roku do 3 lat. Choć trzeba też przyznać, że regularne poprawki są na porządku dziennym: zwykle będziesz musiała wskakiwać z powrotem na fotel kosmetyczki co 6 do 12 miesięcy, aby utrzymać wyniki.

Podczas gdy zwykły tatuaż wnika głęboko w skórę właściwą, technika makijażu permanentnego penetruje tylko powierzchowne warstwy skóry – dlatego nie powinna Cię dziwić odpowiedź na pytanie, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny ust. Cząsteczki barwnika są również mniej skoncentrowane w pigmencie do makijażu niż w lokalnym salonie z tatuażami. W końcu Twoja skóra go metabolizuje i zniknie – ale czas, w jakim się to stanie, może się znacznie różnić.

​Jak wygląda procedura makijażu permanentnego ust?

Niezależnie od tego, czy wykonujesz brwi, usta czy eyeliner – proces ten zwykle trwa od 1 do 2 godzin. Przed tatuowaniem technik powinien naszkicować projekt, abyś dokładnie wiedziała, czego się spodziewać. Razem możecie dostosować go do swoich unikalnych preferencji. Jak w przypadku każdego tatuażu – zabieg makijażu permanentnego może trochę boleć. Kiedy będziesz wielokrotnie nakłuwana nawet mikro igłą, poczujesz to. Wiele Pań mających już za sobą makijaż permanentny ust – porównuje to do małych kocich zadrapań. Jednak twój specjalista powinien wcześniej zastosować środek znieczulający, aby zminimalizować ból. Jeśli jesteś szczególnie wrażliwa na igły, powiedz to – zawsze możesz poprosić o trochę dodatkowego czasu na odrętwienie.

​Czy makijaż permanentny ust jest bezpieczny?

Teraz, gdy już wiesz, jak przygotować się do makijażu permanentnego ust – musisz mieć świadomość, że podobnie jak w przypadku każdego tatuażu i tutaj istnieją pewne obawy dotyczące bezpieczeństwa. Po pierwsze, nie reguluje się wielu dodatków kolorystycznych stosowanych w pigmentach, co oznacza, że ​​możesz nie wiedzieć dokładnie, co dzieje się w Twojej skórze. Każdy dermatolog podkreśla jednak, że ​ryzyko jest takie samo jak w przypadku każdego innego tatuażu.

​Jakie skutki uboczne mogą spotkać panie decydujące się na makijaż permanentny ust?

  • infekcja,
  • reakcja alergiczna,
  • nieprzyjemne wyniki estetyczne.

Ludzie mają tendencję do bardziej niepożądanych reakcji bardziej w odpowiedzi na kolorowe aniżeli czarne pigmenty. Więc nawet, jeśli Twoja skóra nie wykazywała żadnych reakcji alergicznych, gdy miała do czynienia z czarnym tuszem, czerwony odcień ust może prowadzić do problemów.

Mimo iż reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, to jeśli się pojawią – leczenie jest trudne, ponieważ trudno jest usunąć pigment po jego wstrzyknięciu. Oczywiście, tak jak w przypadku każdego tatuażu, jeśli udasz się w niegodne zaufania miejsce, ryzyko może być znacznie poważniejsze. Każda klinika z niehigienicznymi praktykami może rozprzestrzenić chorobę, a zwłaszcza wirusowe zapalenie wątroby typu C. Jeśli więc marzysz o tym, by wykonać makijaż permanentny ust – koniecznie upewnij się, że oddajesz się w zaufane ręce.

​Makijaż permanentny ust – jakich rezultatów możesz się spodziewać?

Przede wszystkim warto podkreślić, iż współcześnie makijaż permanentny zdecydowanie nie ma nic wspólnego z tym, co kojarzymy z przeszłości. W dzisiejszych czasach wykwalifikowany profesjonalista może uzyskać niezwykle naturalne rezultaty – a jeśli zastanawiasz się, czy makijaż permanentny ust powiększa usta, to owszem jest to możliwe. Biorąc to pod uwagę, wyniki różnią się znacznie w zależności od wybranego technika i procedury, więc poświęć trochę czasu na dokładne rozważenie opcji.

​Co jeśli nie spodoba Ci się odbicie w lustrze po wykonaniu makijażu permanentnego?

Cóż – nawet przy starannych badaniach i po dokładnym zaplanowaniu – nie zawsze wyniki są tym, czego się oczekiwało. Prawdopodobnie najczęściej ma to związek z niedopasowaniem kolorów. To jest naprawdę dużym problemem, ponieważ jeśli technik nie potrafią odpowiednio dopasować koloru lub sprawić, by wyglądał naturalnie, panie decydujące się na makijaż permanentny mogą być rzeczywiście rozczarowane. Aby go uniknąć znów warto podkreślić mocne zastanowienie się przy wyborze gabinetu, w którym ostatecznie chcemy się poddać procedurze.

jak utrwalić makijaż

​Co się dzieje po wykonanej procedurze makijażu permanentnego?

Podobnie jak w przypadku każdego tatuażu, makijaż permanentny wymaga odrobiny cierpliwości i uwagi podczas procesu gojenia i regeneracji. Spodziewaj się obrzęku i zaczerwienienia przez około 24 godziny po zabiegu. Poddany zabiegowi obszar należy utrzymywać w czystości i przez kilka dni nie nakładać makijażu. To, że kolor będzie nieco zmieniał odcień jest całkowicie normalne. Makijaż permanentny ust może się goić od 4 do 7 dni.

​Czego nie robić przez czas regeneracji ust po zabiegu makijażu permanentnego?

  • opalanie,
  • pływanie,
  • intensywne ćwiczenia.

Należy również postępować zgodnie z instrukcjami technika. Jeśli obszar zostanie zakażony lub bolesny lub jeśli pojawi się gorączka, czy też zauważysz jakiekolwiek niepokojące zmiany – natychmiast skontaktuj się z lekarzem i poinformuj o zabiegu, w którym brałaś udział.

​Ile kosztuje makijaż permanentny ust?

Skoro już wiesz, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny ust – pewnie interesuje Cię też cena zabiegu, aby zwyczajnie określić, czy to się opłaca. Ceny makijażu permanentnego są bardzo zróżnicowane, ale rzadko są niskie. Może kosztować od 800 do 2000 zł w zależności od miejsca zamieszkania i wybranego technika. Retusz może zabrać Ci kolejne kilkaset złotych.

Chociaż możesz ulec pokusie znalezienia okazji, lepiej tego nie robić. Nie dlatego, że tańsze oferty nigdy nie są w gestii wysokiej jakości estetyków, ale dlatego, że jest to na tyle poważne, trwałe zobowiązanie, że zdrowy rozsądek podpowiada, aby nie ryzykować. Jeśli chcesz wyeliminować krok lub dwa z codziennej rutyny upiększania, inwestycja w makijaż permanentny ust może być dla Ciebie jednak dobrą opcją. Osoby z niepełnosprawnością fizyczną, upośledzoną zdolnością motoryczną lub słabym wzrokiem mogą również uznać to za dobrą opcję.

To właśnie wszystko, co musisz wiedzieć na początek – zanim postanowisz zainwestować lwią część oszczędności na wygodę i urodę. W razie jakichkolwiek pytań, nie bój się pytać technika-kosmetyczki.