fbpx

Makijaż permanentny brwi – jak się do niego przygotować?

Brwi „oprawiają” oczy i wpływają na całkowitą symetrię twarzy. Makijaż permanentny brwi, jeśli zostanie wykonana prawidłowo, doda Twojemu wyglądowi młodości, piękna i prostoty. Niezależnie od pożądanego efektu końcowego, Twoje naturalne rysy twarzy zostaną wzmocnione.

​Czym jest makijaż permanentny brwi?

W przeciwieństwie do zastosowania kredki do brwi, którą musisz zmyć przed pójściem spać, makijaż permanentny brwi to zaawansowana technika, która wykorzystuje bardzo cienki rząd igieł do osadzania pigmentów w skórze, tworząc cienkie, przypominające włoski pociągnięcia. Ta metoda idealnie nadaje się do tworzenia pełnych i realistycznie wyglądających brwi, zatem nic dziwnego, że staje się coraz bardziej popularną metodą. Jeśli zastanawiasz się, ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi – zwykle jest to około dwóch lat, jednak ostatecznie zależy to od kilku specyficznych czynników, jak Twój styl życia, czy używane do makijażu produkty.

​Jakie czynniki wpływają na długość trwania efektu makijażu permanentnego brwi?

  • rodzaj skóry,
  • styl życia,
  • ekspozycja na słońce,
  • używane produkty.

Technicy wykonują nacięcia przypominające włosy za pomocą bardzo małych ostrzy, aby wszczepić pigment do warstwy skóry naskórka. Nacięcia przypominają pociągnięcia włosów i są nakładane na nowy kształt, a obszar jest stopniowo zagęszczany dodatkowymi pociągnięciami i pigmentem, w zależności od pożądanego efektu klientki. W efekcie daje to niesamowite rezultaty dla wyglądu twarzy. Jednak poprawki są zwykle potrzebne mniej więcej raz w roku, szczególnie dla osób o tłustej skórze, ponieważ w ich przypadku pigment ma tendencję do szybszego blaknięcia i rozmycia.

makijaż permanentny brwi

​Dla kogo makijaż permanentny brwi i czy są jakieś przeciwwskazania?

Kto powinien rozważyć makijaż permanentny brwi? Chociaż na rynku dostępne są tysiące produktów do brwi, Panie, które wybierają właśnie tę metodę – chcą pełniejszych, naturalnie wyglądających brwi, równocześnie nie chcąc kłopotów z wypełnianiem ich każdego ranka ani obawy, że pigment nie utrzyma się cały dzień. Jeśli już korzystasz z kredki do brwi, skorzystasz z makijażu permanentnego. Czy są jakieś przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi? Jeśli masz tłustą skórę, jesteś w ciąży lub karmisz piersią – nie powinnaś poddawać się zabiegowi. Ten zabieg nie jest odpowiedni dla osób z tłustą skórą, ponieważ nie zatrzymają one pigmentu zgodnie z oczekiwaniami. Panie, które są w ciąży lub karmią piersią, powinny zawsze czekać na wykonanie zabiegu, gdy skończy się ten etap w ich życiu ponieważ stosuje się łagodny, miejscowy środek znieczulający, a także nakłada się pigment na skórę – co nie jest wskazane w takich okolicznościach.

​Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego i jak przygotować się do zabiegu?

Najpierw musi odbyć się konsultacja z klientem — aby technik wiedział dokładnie, jaki jest pożądany przez daną osobę efekt końcowy. Konsultacja obejmuje również dyskusję o tym, które kolory będą w danym przypadku najlepsze. Następnie przychodzi czas na to, by wykonać projekt brwi z zaproponowaniem nowego kształtu. Zwykle klientki mają możliwość sprawdzenia projektu brwi i zażądania wszelkich korekt, aby lepiej odpowiadały ich potrzebom.

Po zatwierdzeniu projektu przez klienta, a przed rozpoczęciem zabiegu znieczula się okolice brwi. Po zakończeniu znieczulenia technik artysta zaczyna tworzyć pociągnięcia w brwiach i nakładać pigment na skórę. Podczas całego zabiegu artysta sprawdza, czy klientka czuje się dobrze i nie ma obrzęków lub niepożądanych reakcji na pigment. Kiedy pociągnięcia brwi są zakończone, klientka może w końcu zobaczyć swoje nowe brwi i zapoznać się dokładnie z proponowaną procedurą pielęgnacji. Ewentualna wizyta poprawkowa jest zaplanowana w okresie około 4-6 tygodni po pierwszej wizycie.

Dużo lepsze efekty osiągniesz, jeśli przygotujesz skórę do zabiegu, ale jak przygotować twarz do makijażu permanentnego brwi? Okolica brwi musi być dobrze nawilżona, zdrowa i bez jakichkolwiek podrażnień. Aby dodatkowo zminimalizować dyskomfort w czasie zabiegu – koniecznie postaraj się dobrze wyspać – dzięki temu będziesz bardziej zrelaksowana. Jak zwykle warto dbać o właściwe nawodnienie – odpowiednio nawilżona skóra przyjmuje lepiej wstrzykiwany pigment, równocześnie nie rozrzedzając krwi. Nie zapomnij też o zjedzeniu porządnego śniadania przed zabiegiem, co pomoże organizmowi w regeneracji. Lepiej jednak, aby nie był to posiłek z udziałem czosnku, czy tłustych ryb, czy popijany herbatą ziołową – bo wszystkie te produkty są znane z tego, że rozrzedzają krew – co ja już wiesz nie jest wskazane w takich okolicznościach.

​O czym warto pamiętać przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi?

  • Nie należy przyjmować leków powodujących rozrzedzanie krwi (aspiryna, ibuprofen),
  • Nie powinno się pić kawy przed samym zabiegiem i alkoholu (24 – 48 godzin przed).

Należy też skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym, jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, które mogą spowodować rozrzedzenie krwi. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, zawsze powinnaś zgłosić się do swojego technika-kosmetologa, który z całą pewnością będzie chętny do udzielenia fachowego wsparcia i doradztwa w tym zakresie.

​Jak przygotować skórę na makijaż permanentny brwi?

Warto poznać jeszcze kilka wskazówek na temat tego, jak możesz przygotować skórę do zabiegu. Warto zadbać o odpowiednie złuszczenie okolic brwi, co pozwoli łatwiej wprowadzić pigment, dzięki usunięciu martwego naskórka. Unikaj też korzystania z botoksu w okresie do około 3 tygodni przed zabiegiem, gdyż mogłoby to wpłynąć na symetrię twarzy. Dalej – na 3 dni przed zabiegiem nie woskuj brwi, nie farbuj, nie wyrywaj. Jeśli chodzi o opalanie – najlepiej odpuścić sobie kąpiel słoneczną minimum na dwa tygodnie przed zabiegiem, a zwłaszcza mowa tutaj o twarzy. Wracając do unikania rozrzedzania krwi – powinnaś odstawić na miesiąc przed zabiegiem wszelkie produkty z witaminą A/retinolem. W dniu zabiegu lepiej też odpuścić sobie aktywność fizyczną, aby skóra nie była przetłuszczona.

​Jak wygląda pielęgnacja po wykonaniu makijażu permanentnego brwi?

Po tym, jak zdecydujesz się na wykonanie makijażu permanentnego musisz pamiętać, że należy ściśle przestrzegać instrukcji dotyczących pielęgnacji brwi – aby utrzymać pożądane rezultaty, jak najdłużej. W przeciwnym razie tylko wyrzucisz swoje pieniądze. Zatem, jak dbać o brwi po makijażu permanentnym? Pielęgnacja obejmuje gojenie przez pierwsze kilka dni, a następnie delikatne oczyszczenie i nałożenie dedykowanego kremu.

Ważne! Podczas gojenia brwi z pewnością pojawią się strupki – to normalne. Kiedy odpadną, to znaczy, że krem nie jest już potrzebny. Inną ważną uwagą do zapamiętania jest to, że nie można stosować żadnych dodatkowych produktów na brwi, dopóki gojenie nie zostanie zakończone. Zaraz po zabiegu brwi będą ciemniejsze i lekko zaczerwienione, ale zaczerwienienie i pigment znikną wraz z gojeniem brwi. Regularne nakładanie kremu przeciwsłonecznego na twarz z całą pewnością skutecznie pomoże zapobiegać blaknięciu pigmentu z powodu promieni UV, a także ważne jest, aby zachować nawilżenie i dbać o skórę.