fbpx

Jak walczyć z przebarwieniami? Czy można się ich bezpiecznie pozbyć?

Z problemem przebarwień na skórze boryka się całkiem spora grupa kobiet. O ile nabawić się ich jest bardzo łatwo, o tyle pozbyć się ich nie jest prosto. Pomóc mogą jednak zarówno profesjonalne zabiegi kosmetyczne, jak i domowe sposoby.

Zapobiegać zamiast leczyć

Z przebarwieniami jest tak, że jednego dnia ich nie masz, a drugiego nagle okazuje się, że jest ich na twarzy całkiem sporo. Najczęściej jednak przyczyną tego wzmożonego problemu estetycznego jest nasza nieodpowiedzialność. Ogromna część przebarwień powstaje w wyniku zbyt silnej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Zapominamy o filtrach, odpowiedniej ochronie nie tylko na wakacjach i w sezonie letnim, lecz także podczas słonecznych dni spędzanych w mieście.

Oczywiście do zaburzeń w procesie powstawania melaniny, które bezpośrednio przyczyniają się do powstawania przebarwień mogą przyczyniać się również zaburzenia genetyczne, okres ciąży i menopauzy, doustna kuracja hormonalna. Nie da się jednak ukryć, że za zdecydowaną większość przebarwień odpowiadają nasze błędy kosmetyczne, brak stosowania kosmetyków z filtrem, a także sięgania po kosmetyczki i leki wzmacniające fotowrażliwość. Zamiast więc zastanawiać się, jak skutecznie pozbyć się przebarwień, warto być mądrą przed szkodą i stosować odpowiednią ochronę, umiejętnie dobierać kosmetyki, a także unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Naturalne sposoby rozjaśniania przebarwień

Co jednak zrobić, kiedy przebarwienia już są a ty marzysz o tym, aby się ich pozbyć? Rozwiązaniem są zabiegi rozjaśniające w salonach kosmetycznych. Tutaj jednak trzeba pamiętać, że zabiegi tego typu najczęściej trzeba wykonywać w serii, a wykonanie tylko jednego, z reguły nie przynosi zadowalającego efektu. W drogeriach znajdziesz również wiele produktów kosmetycznych oferujących redukcję przebarwień. Część z nich, podobnie zresztą jak zabiegi kosmetycznej, jest dość droga. Istnieje jednak jeszcze jedno rozwiązanie – są nim naturalne produkty na przebarwienia, takie jak olejek z drzewa herbacianego czy olejek sandałowy.

Tego typu olejki na przebarwienia stosuje się w rozcieńczeniu, niewielkie ich opakowania potrafią wystarczyć naprawdę na długo, a przede wszystkim produkty te są niesamowicie skuteczne. Olejek z drzewa herbacianego wyróżnia działanie antybakteryjne i rozjaśniające. Jeśli regularnie będziesz smarowała nim przebarwienia, z czasem będą stawać się one coraz bledsze. Podobnie działa olejek sandałowy, który jednocześnie dodatkowo wyrównuje koloryt skóry. Wspomagająco można stosować także olejek lawendowy, którzy bardzo dobrze i odżywczo działa na skórę. 

Z domowych sposobów świetnie sprawdzają się także maseczki z ogórka, banana, cytryny, a więc warzyw i owoców o działaniu rozjaśniającym. 

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, ważne, aby działać systematycznie i regularnie. Tylko wtedy możesz liczyć na naprawdę zadowalające efekty.