fbpx

Jak przygotować skórę do makijażu?

Przez chwilę wyobraź sobie nanoszenie farby na płótno. Aby stworzyć najpiękniejsze dzieło sztuki, prawdopodobnie zacząłbyś od czystego płótna, czystej karty, można powiedzieć – nieskazitelnej. Ta sama zasada obowiązuje przy nakładaniu makijażu. Nie chciałbyś tworzyć makijażu na „brudnym płótnie”, prawda?

Aby uzyskać nieskazitelny wygląd twarzy – taki, który będzie gładki, równomierny i promienny, przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak przygotować skórę do makijażu? Mówiąc najprościej, lepsza skóra to jeszcze lepszy makijaż!

Dlaczego prawidłowe przygotowanie skóry do makijażu jest takie ważne?

Makijaż jest tymczasowy, skóra jest na zawsze. Bez względu na to, ile makijażu możemy nałożyć na twarz – nadal musimy zdać sobie sprawę z najwyższego potencjału naszej skóry, zanim zaczniemy polegać na naszych kosmetyczkach. Rodzimy się ze skórą, którą będziemy mieć przez całe życie i ważne jest, aby jak najbardziej o nią dbać. Dlatego absolutnie nie pozwól, aby makijaż był powodem, abyś pozwalała sobie pomijać rutynową pielęgnację skóry. Pamiętaj, aby uwzględnić swój schemat pielęgnacji skóry w aplikacji do makijażu, ponieważ różnica będzie widoczna gołym okiem. Kiedy zaczniesz konsekwentnie pielęgnować skórę, Twoja skóra na pewno to pokaże.

Jeśli nie oczyszczasz skóry prawidłowo, brud i konsystencja cery sprawią, że produkt do makijażu nie będzie nakładał się odpowiednio, a jeśli nie będziesz twarzy odpowiednio nawilżać, skóra może wyschnąć, powodując rozwarstwienie makijażu. Teraz, gdy znasz powody, dla których Twoja skóra wymaga pielęgnacji przed każdym nałożeniem makijażu – przejdźmy do tego, co interesuje Cię najbardziej, a więc jak krok po kroku wyglądać powinno właściwe przygotowanie skóry do makijażu.

Pielęgnacja skóry przed makijażem – złuszczanie

Złuszczanie jest konieczne, aby usunąć nagromadzony martwy naskórek. Makijaż tylko uwydatnia suche plamy na skórze, więc zrobione w pierwszej kolejności złuszczanie zapewnia gładszą powierzchnię do pracy i ułatwia nakładanie makijażu. Jeśli chcesz wiedzieć jak przygotować skórę pod makijaż w sposób kompleksowy – pamiętaj, aby złuszczać również usta, zwłaszcza, jeśli lubisz nosić matową szminkę. Matowy makijaż może naprawdę podkreślić suchą skórę, a takiego efektu na pewno nie chcesz uzyskać.

Pamiętaj, że niektóre peelingi mogą być dość szorstkie, więc ogranicz złuszczanie tylko 1 lub 2 razy w tygodniu – maksymalnie! Unikaj także peelingów złuszczających zawierających mikrogranulki, ponieważ są one zwykle wykonane z plastiku, który jest szkodliwy dla środowiska. Zamiast tego stwórz swój własny peeling!

Z czego przygotować własny peeling złuszczający?

  • cukier,
  • olej kokosowy.

Wymieszaj składniki w małym naczyniu i nałóż na skórę w razie potrzeby. Delikatnie masuj skórę okrężnymi ruchami, a następnie spłucz peeling ciepłą wodą. Gratuluję – pierwszy krok do tego, jak przygotować się do makijażu za Tobą, przejdźmy do kolejnego.

Przygotowanie skóry do makijażu – oczyszczenie

Tutaj nie będzie żadnego zaskoczenia – trzeba zawsze porządnie oczyścić twarz przed nałożeniem makijażu! Musisz usunąć wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia, które osadzają się na powierzchni skóry. Twoja skóra może stać się pożywką dla bakterii, dlatego dbanie o czystość twarzy i zapobieganie rozprzestrzenianiu się zarazków jest niezwykle ważne.

Jednak pielęgnacja skóry przed makijażem polegająca na peelingu i oczyszczeniu to nie wszystko. Następnym krokiem jest tonizować skórę. Przy okazji warto wiedzieć, że ten krok pomoże Ci usunąć wszelkie zabrudzenia lub pozostałości makijażu, które mogły zostać pominięte przez Twój środek czyszczący. Ten krok zapewnia też, że ​​krem ​​​​nawilżający lepiej wnika w skórę i maksymalizuje jego korzyści. Jeśli masz wrażliwą lub suchą skórę, wybierz tonik bezalkoholowy.

Cera gotowa do makijażu – zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Użyj nawilżającego kremu na dzień – nałóż jego cienką warstwę na twarz. Upewnij się, że jest całkowicie wmasowany w skórę. Pozwól, aby balsam całkowicie wchłonął się, zanim zaczniesz nakładać podkład. Każda profesjonalna kosmetyczka, której zapytasz o to, jak przygotować twarz pod makijaż powie to samo, a mianowicie: nawilżona skóra wygląda promiennie i młodziej! Wilgoć jest kluczem do zapobiegania wysuszenia i przetłuszczania się cery. Im bardziej nawilżona i nawilżona jest Twoja skóra, tym mniej prawdopodobne jest, że wytworzy się olejek, który rekompensuje brak nawilżenia To dla niektórych pań ciężka do zrozumienia koncepcja, ale naprawdę, nawet, jeśli masz tłustą skórę, nawilżaj – aby uzyskać uczucie lekkości.

Dodatkowa wskazówka, która może przynieść podobny efekt jest taka, że przed ukryciem ciemnych cieni pod oczami warto dodać jedną kroplę olejku do twarzy na okolice oczu i delikatnie wklepać go palcem serdecznym, aż całkowicie się wchłonie. Dodatkowy olejek zapobiega wysychaniu i marszczeniu się korektora w miejscach, w których pojawiają się drobne zmarszczki. Nawilżenie pod oczami jest tak często pomijane, jeśli chodzi o to jak przygotować twarz do makijażu! Szanowne Panie, ten krok jest tak samo ważny jak nałożenie kremu nawilżającego. Jeśli nie olejek – warto rozważyć stosowanie żeli pod oczy zamiast kremów pod oczy, ponieważ są lżejsze. O wiele lepiej używać ich pod makijażem – jeśli chcesz, by makijaż oka był absolutnie dopracowanym elementem całości.

Przygotowanie twarzy pod makijaż – ochrona przed UV

Zawsze pamiętaj o nałożeniu na twarz warstwy kremu z filtrem, nawet jeśli nie planujesz spędzać dużej ilości czasu na słońcu. Jeśli po aplikacji skóra wydaje się tłusta, poklep ją ręcznikiem papierowym, aby wchłonąć nadmiar oleju. Twoja skóra podziękuje ci później. Ten krok w przygotowaniu skóry pod makijaż nie tylko chroni twarz przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami.

Baza – fundament makijażu idealnego

W drodze do perfekcji – użyj bazy pod podkład do makijażu, aby wypełnić wszelkie zmarszczki i zapobiec zbrylaniu się drobnych linii makijażu. Baza zapobiega również „roztapianiu się” makijażu i jego ponownemu wchłanianiu w skórę, (co ma znaczenie szczególnie w upalne dni, kiedy najbardziej się pocisz). Jeśli chcesz, aby Twój makijaż utrzymał się od rana do wieczora i/lub uczestniczysz w wydarzeniu takim jak ślub, baza to już nie tylko opcja, ale zdecydowanie must-have!

Przygotowanie skóry do makijażu – ma znaczenie!

Jeszcze raz pomyśl o swojej skórze jak o płótnie artystycznym. Płótno, które jest gładkie, czyste i soczyste, znacznie ułatwia rozcieranie pędzlem, pozwalając pigmentowi pokazać swoje prawdziwe kolory. To samo dotyczy naszej skóry i tego co nakładać przed makijażem. Kiedy złuszczamy, oczyszczamy i nawilżamy, tak naprawdę przygotowujemy naszą skórę na idealne płótno do makijażu. Zauważysz, że Twój codzienny makijaż będzie gładszy, będzie lepiej się rozprowadzał, po prostu będzie wyglądał o wiele bardziej równomiernie i promiennie. Poza tym, makijaż utrzyma się znacznie dłużej przez cały dzień, gdy Twoja skóra będzie czysta i nawilżona.