fbpx

Jak poprawić jędrność skóry?

Kiedy jesteś młoda, a Twoja skóra jest napięta i jędrna – w ogóle o tym nie myślisz, traktujesz to jako oczywistość. Jednak kiedy się starzejesz i zaczynasz zauważać różne zmiany w swoim ciele – od zmarszczek, obwisłości, do matowej, suchej tekstury – myśl na temat tego jak poprawić jędrność skóry pojawia się w Twojej głowie coraz częściej. Częścią procesu starzenia się skóry jest utrata elastyczności, a rezultatem jest taka, która zwisa lub opada tam, gdzie wcześniej nie było to nawet do pomyślenia. Więc co możesz zrobić z utratą elastyczności skóry? Dostępnych jest kilka opcji, które pomogą poprawić jędrność skóry i utrzymać ją w całkiem niezłej kondycji tak długo, jak to możliwe.

Dlaczego skóra traci elastyczność?

Zanim poznamy sposoby na poprawę jędrności skóry – spójrzmy dokładniej na to, dlaczego tak w ogóle się dzieje. Opisanie Twojej skóry jako „elastycznej”, gdy jesteś młoda, nie jest przypadkiem. Składnik skóry, który nadaje jej elastyczność i sprężystość, jest tak naprawdę znany jako elastyna. Elastyna, podobnie jak kolagen, jest rodzajem białka. Podczas gdy na pewno wiesz, jak działa kollagen (przypomnimy jedynie, że jest białkiem, które zapewnia wsparcie i strukturę Twojej skórze) – elastyna jest białkiem, które pozwala skórze na tą pożądaną jędrność. Po prostu dzięki niej skóra, jest rozciągliwa i szybko wraca do swojego kształtu.

Wraz z wiekiem twoje ciało zaczyna naturalnie wytwarzać mniej elastyny ​​w procesie zwanym starzeniem się. Zmniejszenie produkcji kolagenu i zmniejszenie produkcji oleju są również częstymi objawami wewnętrznego starzenia. Zegar i tempo starzenia się każdego z nas są nieco inne. Niektóre osoby mogą zacząć produkować mniej elastyny ​​i kolagenu znacznie wcześniej niż inne. Podczas gdy subtelna redukcja produkcji elastyny ​​i kolagenu zaczyna się we wczesnej dorosłości, kilka rzeczy może przyspieszyć ten proces, powodując, że skóra znacznie szybciej traci elastyczność. Czynniki, które przyspieszają starzenie się i które nie są zaprogramowane w genach danej osoby, są znane jako starzenie zewnętrzne.

​Co przyspiesza proces starzenia zewnętrznego?

  • palenie tytoniu,
  • spożywania nadmiernej ilości alkoholu,
  • spędzanie dużej ilości czasu na słońcu bez żadnej ochrony.

Narażenie na wysoki poziom zanieczyszczenia może być również przyczyną starzenia zewnętrznego. 

Jak zwiększyć jędrność skóry?

Chociaż prawdopodobnie nie będziesz w stanie przywrócić poziomu elastyny do takiego, jak wtedy gdy miałaś naście lat – to na pewno, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zwiększyć ilość tej wytwarzanej przez skórę. Stosowanie produktu do pielęgnacji skóry zawierającego kolagen jak Premium Collagen 500, może pomóc w przywróceniu jej do formy. Jednak stosowanie kosmetyków nie jest jedynym pomysłem na to, jak zwiększyć jędrność skóry. Innym sposobem na poprawę elastyczności skóry jest skupienie się na jej odpowiednim nawilżeniu. Nawilżenie skóry pomoże uchronić ją przed stresem. Im mniej stresu odczuwa Twoja skóra, tym mniej prawdopodobne jest, że pozostała elastyna zostanie naruszona. Jeśli jednak to nie pomoże – wtedy warto dowiedzieć się, jak działa Premium Collagen 500 – bo być może to będzie właśnie ten Twój złoty środek, by znów cieszyć się piękną i jędrną skórą.

Ochrona Twojej skóry ma znaczenie!

Zastanawiając się nad tym, jak poprawić wygląd skóry – pamiętaj, że zwykle ochrona skóry przed uszkodzeniami zewnętrznymi jest cenniejsza niż czekanie na naprawienie wyrządzonych szkód. Jeśli nie masz już tego nawyku, zacznij codziennie używać kremu przeciwsłonecznego (co najmniej SPF 30). Skrócenie czasu spędzanego na słońcu może również ochronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami. Jeśli więc chcesz zachować jędrną i gładką skórę przez wiele lat, warto działać dwutorowo – z jednej strony dowiadując się jak uelastycznić skórę z pomocą kosmetyków takich jak Premium Collagen 500, a z drugiej dbając o to, by możliwie jak najbardziej opóźniać proces starzenia się, poprzez unikanie, albo choć minimalizowanie czynników, które je przyspieszają. W ten sposób możesz liczyć na możliwie jak najlepsze wyniki.