fbpx

Jak dobrać makijaż do kształtu twarzy?

Jeśli chodzi o konturowanie – można je porównać do tego, co można uzyskać z gry światła i cienia. W sztuce konturowania chodzi o to, że jaśniejsze i ciemniejsze odcienie bronzerów muszą być ze sobą elegancko, płynnie i właściwie połączone. To pomaga optycznie modyfikować kształt twarzy. Tak można pięknie wykończyć makijaż – dopieścić go wręcz do perfekcji. W tym celu trzeba jednak posiąść wiedzę o tym, jak dobrać makijaż do kształtu twarzy – bo różne kształty twarzy wymagają innego konturowania.

Dlaczego warto zainteresować się konturowaniem?

Makijaż to sztuka, dzięki której możesz uwydatnić rysy twarzy, które lubisz, i wizualnie zmienić niektóre cechy, aby uzyskać większą symetrię. Kiedy zasady konturowania twarzy zostaną przez Ciebie dobrze opanowane – potencjał jest nieskończony! Konturowanie jest bardzo ważną częścią umiejętności makijażu i bardzo ważna jest nauka wykonywania tego w zależności od kształtu twarzy. Od czasu, gdy konturowanie zostało wprowadzone do głównego nurtu branży kosmetycznej, zasady gry bardzo się zmieniły. Dzisiaj, dobrze zrobione i zgodne z kształtem twarzy metody konturowania mogą pomóc Ci poprawić najlepsze cechy. To rodzaj wizualnej sztuczki, którą wykonuje się za pomocą koloru, umiejscowienia produktu i techniki aplikacji.

Jaki masz kształt twarzy?

W pierwszej kolejności najważniejsze jest określenie kształtu twarzy, bo jakże inaczej dobrać makijaż do kształtu twarzy idealnie!? Spójrz na zdjęcia w sieci z opisami kształtów twarzy i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Ciebie. Następnie – w zależności od kształtu twarzy zacznij nakładać kolory do konturowania.

Jeśli nadal nie jesteś pewna, jaki jest twój kształt twarzy, wychodzimy Ci na ratunek! Prostym sposobem, aby to rozgryźć, jest stanąć przed lustrem i za pomocą ołówka, który można łatwo zmazać, spojrzeć na odbicie swojej twarzy w lustrze i narysować kontur swojej twarzy. Teraz cofnij się i obserwuj kształt narysowanego konturu. Da Ci to najbardziej dokładne wyobrażenie o kształcie Twojej twarzy.

Czym kierować się przy kolorze kosmetyków do konturowania?

 • jasne odcienie – pomogą Ci w zaakcentowaniu poszczególnych obszarów twarzy,
 • ciemne odcienie – pozwolą Ci uzyskać optyczny efekt wyszczuplania.

Kolejną ważną rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, czego użyć do konturowania. Do konturowania możesz użyć kremu lub pudru. Jednak wiele osób popełnia błąd, używając koloru, który jest na to zbyt ciemny! Innym częstym błędem, który ludzie popełniają, jest używanie bronzera do konturowania. Kolor bronzera jest ciepły i naśladuje kolor skóry wystawionej na słońce. Kolor konturowy powinien być mieszanką szarości i brązu, tak aby naśladować kolor cienia, który naturalnie pojawia się na twarzy. Teraz przyjrzyjmy się różnym kształtom twarzy i nauczmy się prawidłowo je konturować – bo kto wie, wiedza o tym jak powinno wyglądać konturowanie różnych kształtów twarzy, a nie tylko takiego, jaki Ty posiadasz może Ci się przydać na przyszłość.

Jak konturować twarz o okrągłym kształcie?

Jak sugeruje kształt, okrągła twarz może czasami sprawić, że będziesz wyglądać na pulchniejszą niż jesteś w rzeczywistości. Możesz konturować pod kością policzkową, aby wyeksponować kości policzkowe. Konturowanie wokół linii szczęki może również pomóc w zmniejszeniu okrągłej i bardziej kanciastej szczęki. Ta metoda ogólnie pomoże w uzyskaniu bardziej kanciastego i wyszczuplającego efektu wizualnie – czyli takiego, jaki pożądają panie, które chcą opanować tajniki i techniki makijażu twarzy owalnej.

Co z konturowaniem twarzy owalnej?

Owalny kształt twarzy jest dłuższy niż szeroki, a szczęka jest węższa niż kości policzkowe. Ponieważ owalna twarz jest tak proporcjonalna, ten kształt twarzy wygląda dobrze z każdą fryzurą, a skoro ten kształt twarzy jest jednym z najbardziej atrakcyjnych kształtów twarzy również nie musisz dużo konturować, ponieważ ma już bardzo miękki wygląd. Aby jednak nieco wydobyć cechy, można obrysować tylko wierzchołek czoła, aby buzia wyglądała na mniejszą. Konturuj trochę pod kością policzkową, aby te niesamowite kości policzkowe zostały wyeksponowane i wyglądały niesamowicie. Możesz też konturować lekko podbródek, aby wyglądał na mniejszy.

W jaki sposób konturować twarz kwadratową?

Osoby z tą twarzą powinny konturować boki twarzy. Zacznij od boków skroni i opuść pędzel pod kości policzkowe i dalej do kątowej linii żuchwy. Kwadratowy kształt twarzy wydaje się być bardzo szeroki. Ta metoda pomoże przeciwdziałać temu, że Twoja twarz poprzez odpowiednie konturowanie w końcu będzie wyglądać na szczuplejszą.

Prostokątny kształt twarzy – jak go konturować?

Ten kształt twarzy może wyglądać na bardzo długi i kanciasty. Za pomocą konturowania możesz sprawić, że będzie wyglądać bardziej miękko i proporcjonalnie. Właściwe korygowanie kształtu twarzy prostokątnego wygląda następująco: unikaj konturowania kości policzkowych, ponieważ może to spowodować wychudzenie twarzy. Konturuj całą linię szczęki, aby nadać jej wygląd cieńszej, mniej widocznej linii. To zrównoważy twarz i sprawi, że będzie wyglądać na krótszą.

Twarz w kształcie serca – co z konturowaniem?

Ta twarz ma szeroką skroń i bardzo spiczasty podbródek, podobny do kształtu serca. Aby zrównoważyć ten kształt twarzy, możesz konturować zewnętrzny obwód skroni. Delikatne konturowanie tuż pod kością policzkową pomoże wydobyć kości policzkowe. Pomiń konturowanie linii szczęki, ale zamiast tego konturuj tuż pod nią, aby linia szczęki była bardziej widoczna. Konturuj również dolną połowę podbródka, aby wyglądała mniej spiczasto. Ta metoda wizualnie poprawi proporcje twarzy i pozwoli Ci uzyskać pożądany wygląd.

Jak wygląda prawidłowe konturowanie twarzy?

Skoro już wiesz, jaki masz kształt twarzy – musisz wiedzieć, jak wygląda prawidłowy sposób konturowania. Oto przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci udoskonalić i opanować makijaż pod kształt twarzy idealnie.

 • Krok 1: Po oczyszczeniu i nawilżeniu skóry nałóż podkład na całą twarz za pomocą pędzla lub palców.
 • Krok 2: Rozetrzyj podkład do połowy szyi.
 • Krok 3: Wymieszaj jaśniejszy korektor lub podkład ze zwykłym podkładem za pomocą pędzla lub palców.
 • Krok 4: Używając pędzla do korektora lub palców, nałóż jaśniejszą mieszankę do makijażu na strefę T (obszar tuż nad brwiami i miejsce między nimi, na środku nosa, na środku górna warga i środek podbródka), okolice pod oczami i tuż nad kośćmi policzkowymi.
 • Krok 5: Pomaluj cienką linię tą mieszanką rozświetlającą tuż nad linią szczęki.
 • Krok 6: Użyj pędzla, gąbki lub palców, aby zmiksować makijaż, aż nie będzie widocznej linii rozgraniczającej między rozświetlaczem a podkładem. Chcesz, żeby to wyglądało naturalnie.
 • Krok 7: „Kontur” lub ciemniejszy makijaż pojawia się po bokach nosa, tuż pod kośćmi policzkowymi i wokół linii włosów (w zależności od kształtu twarzy)
 • Krok 8: Wmasuj kontur tak, jak zrobiłaś podkreślenie wcześniej.
 • Krok 9: Nałóż puder wykańczający na całą twarz, aby pozbyć się nadmiaru blasku i utrwalić makijaż.
 • Krok 10: Nałóż rumieniec na policzki, przesuwając się w górę od policzków do skroni. To doda dodatkowy wymiar Twojej twarzy i nada Ci ładny blask.

Teraz, gdy znasz już wszystkie te niesamowite sztuczki i wskazówki, natychmiast zobaczysz różnicę w swoim makijażu. Częste jej ćwiczenie z pewnością sprawi, że proces będzie łatwiejszy i szybszy.

Korygowanie kształtu twarzy za pomocą makijażu – dawniej i dziś

Techniki konturowania uległy zmianie, stały się bardziej miękkie i mniej kanciaste w porównaniu z tym, jak było po raz pierwszy wprowadzone jako część naszej rutyny makijażu. Dzisiaj, jeśli chodzi o korygowanie kształtu twarzy za pomocą makijażu – dużo większy nacisk kładzie się na odpowiednie mieszanie, aby uzyskać bardziej płynne wykończenie i brak widocznych linii konturowych na twarzy. Ułożenie konturu jest inne dla każdej twarzy. Już wiesz, że jeden styl konturowania nie pasuje do wszystkich, ponieważ wszyscy mamy tak różne twarze i cechy. To jak znalezienie idealnej pary dżinsów, ale teraz już wiesz jak to zrobić i nie zawahaj się użyć tej nowo zdobytej wiedzy przy najbliższej okazji.