fbpx

Jak dobrać makijaż do koloru oczu?

Od czasu, kiedy wizażyści ujawniają na swoich blogach, czy filmach instruktażowych najbardziej pochlebne cienie do powiek, eyelinery i tusze do rzęs, które pomagają podkreślić naturalny kolor oczu – to zadanie stało się dużo łatwiejsze. Na potrzeby tego artykułu zebraliśmy wskazówki, jak dobrać makijaż do koloru oczu i dzielimy się nimi z wami w obszernym poradniku, a Ty eksperymentuj i zrób kilka metamorfoz. Znajdź kolory, które pasują do kilku różnych stylizacji, a przede wszystkim – do Ciebie!

Czy wiesz jak i po co dobrać makijaż do koloru swoich oczu?

Kolorowe cienie do powiek, eye liner i tusz do rzęs – kosmetyków do oczu dzisiaj jest naprawdę wiele, a wszystkie je można mieszać i dopasowywać, aby stworzyć dowolny styl. Jednak – jeśli Twoim celem jest uwydatnienie oczu – dobór koloru makijażu będzie musiał być podyktowany przede wszystkim naturalnym kolorem Twoich oczu.

Aby zrozumieć, dlaczego niektóre kolory są bardziej pochlebne dla niektórych kolorów oczu, a inne nie – trzeba pochylić się w pierwszej kolejności nad tajnikami teorii koła kolorów. Jeśli chodzi o to, jak dobrać cienie do koloru oczu teoria ta wyraźnie wskazuje, że najbardziej komplementarne odcienie do naturalnego koloru oczu to te, które znajdują się naprzeciwko na kole kolorów, ponieważ tworzą największy kontrast. Jednak możesz dla uzyskania bardziej subtelnego efektu również rozważyć kolory analogiczne do Twojego naturalnego koloru oczu, a więc to odnosi się do kolorów, które znajdują się obok siebie na kole kolorów.

Najlepsze kolory makijażu dla niebieskich oczu

Jeśli chodzi o cień do powiek: ciepłe złoto, brąz, morela, rdza – wszystkie te odcienie pięknie komponują się z niebieską tęczówką oka. Tak samo cienie na bazie pomarańczy to gwarantowany “efekt wow” w połączeniu z tym kolorem oka. Te ciepłe odcienie naprawdę ożywiają błękit w oku, stąd każda znająca się na temacie kobieta wybierając się na ważne wydarzenie powinna nakładać złoty cień na dolną powiekę w pobliżu linii rzęs, na środku oka lub nad tęczówką, aby jeszcze bardziej wydobyć błękit. To sztuczka na makijaż pod kolor oczu niebieski, z której po prostu nie sposób nie skorzystać.

Jaki kolor eye linera będzie najlepszy dla niebieskookich?

 • głęboka miedź,
 • ciepłe złoto,
 • brązy,
 • granat.

W przypadku eyelinera głębsze odcienie pomarańczowe są ponownie wyborem każdego eksperta od wizażu – ale niebieska konturówka działa również jako uderzająca alternatywa. Zwłaszcza, jeśli jest to metaliczny odcień eye linera – doskonale wzmacnia naturalny kolor. Całość takiego makijażu powinna być wykończona rzęsami wytuszowanymi na brązowo bądź granatowo. Chociaż czarny tusz do rzęs jest uważany za uniwersalny, nie zawsze dobrze sprawdza się w przypadku niebieskich oczu. Zamiast tego zdecyduj się na delikatniejszy brązowy lub nawet granatowy tusz do rzęs.

Nieco inaczej powinnaś podejść do tematu, jeśli masz niebiesko-szare tęczówki. Często mylone z niebieskimi oczami, niebiesko-szare oczy zawierają plamki złota i brązu i to musi być uwzględnione podczas dobierania kolorów. W tym przypadku zaleca się niewielkie dostosowanie powyższych zaleceń kolorystycznych poprzez wykorzystanie naturalnie występujących złotych i brązowych drobinek, jako inspiracji do dopasowania odcieni cieni lub podkładów.

Najlepsze kolory makijażu dla brązowych oczu

Mamy dobrą wiadomość – jeśli chodzi o cień do powiek dla brązowookich nadają się właściwie wszystkie kolory! Wypróbuj fioletowe, ciemnozielone, niebieskie, złote, brązy – możesz bawić się kolorami ile chcesz, a jest to efektem tego, że brązowy kolor znajduje się dokładnie pośrodku koła kolorów, co oznacza, że ​​tak naprawdę nie ma żadnych odcieni, do których nie pasuje. Każda dobra wizażystka przyzna również, że brązowe oczy również mogą sobie pozwolić na eksperymentowanie z cieniowaniem. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak dobrać makijaż pod kolor oczu brązowych pamiętaj nie tylko o samym odcieniu, ale też o tym, że matowe lub błyszczące cienie mogą stworzyć naprawdę uderzający efekt przy Twoim kolorze tęczówki.

Podobnie wielka różnorodność czeka Cię, jeśli chodzi o eyeliner – bo znowu większość odcieni będzie w sam raz. Spróbuj się pobawić kolorami – czarny, brązowy, fioletowy, złoty, wszystkie odcienie tuszów do rzęs czekają na Twoje eksperymenty, a różnorodne odcienie linerowe wyróżniają się na brązowym tle oczu. Im głębsze brązowe oko, tym bardziej żywy może być wybór koloru, ponieważ to jeszcze bardziej podkreśla naturalny kolor oczu.

Jaki kolor tuszu do rzęs dla brązowych oczu?

 • śliwkowy,
 • ciemnozielony,
 • czarny.

Czarny jest od zawsze popularny wśród brązowych oczu, ale kolorowy tusz do rzęs to kreatywna opcja. Z racji tego, że brązowe oczy mają naturalną głębię, jest więcej niż pewne, że i tutaj można poszaleć z tuszem do rzęs, aby zrównoważyć kolor cienia – a czarny jest tylko jedną z wielu opcji.

Nieco inaczej trzeba podejść do jasnobrązowych oczu, bowiem tak – niektóre z bardziej dostępnych odcieni pasujących do ciemnobrązowych oczu mogą być nieco intensywne dla jaśniejszych brązowych oczu. Zamiast tego polecamy tutaj trzymanie się spektrum „cieplejszych tonów” – od odcieni pomarańczy po głębokie brązy. Więc też jest różnorodnie, ale z pewnymi ograniczeniami w porównaniu do ciemnobrązowych oczu.

Najlepsze kolory makijażu dla zielonych oczu

Niebieski i brązowy został omówiony, ale jaki makijaż do koloru oczu zielonego będzie odpowiedni. Tutaj podobnie wyjaśnimy to na zasadzie cieni, linerów i tuszu do rzęs.

Jakie kolory cieni do powiek dla zielonookich?

 • złoto,
 • rdza,
 • pomarańcz,
 • śliwka.

Niebieski i zielony są sąsiadami koła kolorów, więc istnieje skrzyżowanie w uzupełniających się odcieniach dla niebieskich i zielonych oczu – ale uważaj na chłodne odcienie. Jeśli masz ciepłe, zielone oczy, unikaj chłodniejszych kolorów, ponieważ będą wyglądać źle na Twoim oku. Jeśli chodzi o eyeliner: od ciepłych do chłodnych brązów, burgundowy też wchodzi w rachubę. Jest w czym wybierać, a najlepsze jest to, że zielone oczy wyglądają wręcz olśniewająco w oprawie eyelinera. Jedna z zaprzyjaźnionych wizażystek zdradziła nam, że podczas makijażu pań z zielonymi tęczówkami lekko rozmazuje żelową kredkę wzdłuż linii rzęs, aby naprawdę podkreślić ich głębie. Jednak równocześnie odradzamy używanie zielonego eyelinera z zielonymi oczami, ponieważ po prostu wydaje się, że nie ma takiego efektu wow, jakiego można by się spodziewać w połączeniu z innymi kolorami.

Jeśli chodzi o tusz do rzęs: brązowy, śliwkowy, czarny. Z drugiej strony klasyczny czarny tusz do rzęs może być zbyt mocny w przypadku niebieskich oczu, chyba że o taki efekt chodzi. Niektóre zielonookie panie wręcz uwielbiają czarny tusz do rzęs, ponieważ dodaje siły i wyrazistości ich tęczówce.

Najlepsze kolory makijażu dla piwnych oczu

To nie koniec! Teraz czas zastanowić się, jak dobrać cień do powiek w przypadku piwnych oczu. Zalecamy coś zaczynającego się od miękkiego do ciemnego brązu, rdzy, złota. Ciepłe lub chłodne zielone plamki naturalnie obecne w orzechowym oku są najlepszym wskaźnikiem przy wyborze kolorów cieni do powiek – pomogą Ci one również wybrać chłodne lub ciepłe cienie do powiek. Pamiętaj też, że żywe kolory generalnie nie są skuteczne w przypadku orzechowych oczu, ponieważ nie dodają oku pożądanego wymiaru, jaki pewnie chciałabyś zobaczyć patrząc na swoje odbicie w lustrze.

Jaki kolor eyelinera dla piwnych oczu?

 • czarny,
 • brązowy,
 • bordowy.

Bordowa lub brązowa opcja to dobry wybór dla orzechowych oczu, ponieważ takie odcienie nie odbierają naturalnego koloru oczu, ale zamiast tego oprawiają je i sprawiają, że kolor naprawdę się wyróżnia. W ten sposób dopracowana zarówno górna, jak i dolna linia oka naprawdę przyciąga kolor orzechowego oka. Jeśli chodzi o tusz do rzę to klasycznie czarny, brązowy, śliwkowy też wchodzi w rachubę. Zwłaszcza czarny tusz do rzęs to prosty sposób na oprawienie piwnych oczu.

Jaki kolor makijażu oczu? Kilka dodatkowych wskazówek!

Pamiętaj, że jaśniejsze kolory uwydatniają i maksymalizują rozmiar oczu, podczas gdy ciemniejsze kolory minimalizują i konturują. Kolejną z ważniejszych wskazówek dotyczących makijażu oczu jest połączenie ciemnego eyelinera z jaśniejszym cieniem do powiek w celu podkreślenia oczu. Cień do powiek może pomóc poprawić naturalny kolor oczu. Niektóre kolory podkreślają Twoje oczy – ale nie zapominaj też, że określenie odpowiedniego koloru cienia do koloru oczu to coś więcej niż tylko przeczytanie powyższej listy możliwości. Nadal musisz wybrać odcień, który dobrze komponuje się z odcieniem skóry. Każdy ma inny kolor oczu i odcień skóry. Jeśli na przykład masz jasną karnację i niebieskie oczy, wybierz cień do powiek, który podkreśli oba te aspekty.

Teraz już na pewno powinnaś wiedzieć, jak wybrać cień do powiek – mimo iż to prawda, że jeśli chodzi o dopasowanie cieni do powiek, wybór odpowiedniego odcienia może być trudnym zadaniem. Sekret tkwi w kolorze oczu i dobieraniu odcieni, które podkreślają to, co dała nam natura. Tak, to naprawdę takie proste i przede wszystkim właśnie o tym powinnaś pamiętać, gdy będziesz następnym razem zastanawiać się, jaki cień do powiek wybrać.