fbpx

Dieta kopenhaska – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Każdy, kto chce pozbyć się nadmiernych kilogramów, szuka, w jaki sposób zrobić to jak najszybciej i z jak najbardziej widocznym efektem. Trzeba przyznać, że propozycji od różnych ekspertów i z różnych źródeł nie brakuje, a dieta kopenhaska jest jedną z nich. Zanim jednak zaczniesz wdrażać jej plan w swoje życie – dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby realizować ją skutecznie i zakończyć z pożądanym skutkiem.

BurnBooster

Dieta kopenhaska jadłospis – czy to dla mnie?

Najważniejszą kwestią jest to, by zrozumieć, na czym polega znalezienie odpowiedniej diety. Tutaj warto pamiętać, że dieta pasująca do danej jednostki to taka, która:

 • jest stosunkowo smaczna i zachęcająca,
 • uwzględnia odpowiednią podaż kalorii,
 • pozwoli osiągnąć zamierzony efekt w określonym czasie.

Jak już wspomniano, jedną z popularnych propozycji jest dieta kopenhaska, która jest niezwykle popularna, głównie ze względu na to, że spełnia dwa z trzech wyżej wymienionych czynników – jest smaczna, krótka i skuteczna. W tym artykule postaramy się jak najlepiej odpowiedzieć na pytania, czy dieta kopenhaska działa, kto może sobie na taką dietę pozwolić, czy jest bezpieczna i jak w ogóle można wprowadzić ją swojej codziennej rutyny.

Dieta kopenhaska – czym jest?

Dieta kopenhaska w najprostszym ujęciu jest rozwiązaniem opartym na kilku produktach, które są spożywane trzy razy dziennie. Aby można było liczyć na efekty diety kopenhaskiej należy przestrzegać określonych godzin ich spożywania, jak również stosować się do zasad dotyczących odpowiednich porcji. To, co bardzo istotne to na pewno fakt, iż jest to dieta, która trwa 13 dni. To dobra wiadomość, gdyż jadłospis diety 13 dniowej wydaje się dość wykonalny, ale musisz pamiętać, że podczas tych niepełnych dwóch tygodni musisz w 100% podporządkować się założeniom, jakie narzuca.

Kopenhaska dieta – ważne informacje:

 • można ją stosować nie częściej niż raz na dwa lata,
 • jest to dieta niskowęglowodanowa,
 • jest to dieta niskokaloryczna.

Nie można nie wspomnieć, iż jest to dieta, która ze względu na swoją specyfikę może nieść wiele skutków ubocznych, czasem jest to jedynie efekt jo-jo, ale zdarzają się też problemy zdrowotne. Decydując się na to, by dieta kopenhaska menu stało się częścią codziennego żywienia przez 13 dni musimy być w 100% pewni i świadomi konsekwencji.

Dieta 13 dniowa – jadłospis o restrykcyjnych zasadach

Czas na kolejną informację, którą trzeba wiedzieć, zanim w Twoje życie wejdzie dieta kopenhaska. Befsztyk w jej jadłospisie wygląda niezwykle zachęcająco, ale to tylko pozory. To dieta o bardzo restrykcyjnych zasadach, która pokrywa tylko 25 – 30% dziennego zapotrzebowania na energię.

Kto powinien unikać tej diety?

Jeśli spełniasz którykolwiek z poniższych warunków, jadłospis diety kopenhaskiej nie jest dla Ciebie:

 • ogólne problemy zdrowotne,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia żołądka.

Również dieta kopenhaska nie jest dla Ciebie jeśli:

 • uprawiasz sport, który wymaga siły fizycznej,
 • jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
 • jesteś w wieku nastoletnim,
 • pracujesz fizycznie,
 • masz więcej niż 50 lat.

Nawet, jeśli nie dotyczy Cię żadna z powyższych sytuacji, zawsze dobrze jest zasięgnąć porady licencjonowanego lekarza, bo jak widać dieta 900 kcal jadłospis jest naprawdę bardzo surowy i przez te 13 dni jego stosowania organizm może nie czuć się zbyt witalnie i dobrze, można mieć problemy z codziennym funkcjonowaniem, ale gdy spojrzeć na to, jakie dieta kopenhaska efekty może przynieść, wiele osób jest przekonanych, że warto. Jeśli też jesteś tego samego zdania i chcesz wiedzieć, na czym dokładnie polega ta dieta 13 dniowa – czytaj dalej.

BurnBooster opinie

Dieta kopenhaska jadłospis – jakie potrawy można jeść w jej trakcie?

 • chude mięso,
 • ryby,
 • kurczak bez skóry,
 • stek,
 • wołowina,
 • indyk,
 • kotlety wieprzowe,
 • warzywa,
 • jajka.

Jeśli chodzi o napoje dopuszczalna jest kawa, zielona herbata lub herbata pokrzywowa.

Przykładowy dzień na diecie kopenhaskiej może wyglądać tak:

Posiłek 1 – śniadanie: filiżanka czarnej kawy/zielone herbaty – bez dodatku cukru.

Posiłek 2 – obiad: 1 jajko na twardo, 200g gotowanego szpinaku, 1 pomidor.

Posiłek 3 – kolacja: 100g grillowanej wołowiny (bez masła czy innego tłuszczu), sałata z dressingiem cytrynowym.

Warto sprawdzać, jakie ma dieta 13 dniowa opinie – takie miejsce to również źródło inspiracji do przepisów i menu, jakie można wprowadzać przez okres jej trwania.

Dieta kopenhaska efekty po 13 dniach

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „dieta kopenhaska opinie”, by przekonać się, że faktycznie przynosi całkiem niezłe. Dieta kopenhaska efekty niesie różne i nie tylko takie, że ewidentnie waga jest sporo mniejsza. Spójrzmy na to, czego można się spodziewać.

Do czasu zakończenia tej diety jest bardzo prawdopodobne, że stracisz, co najmniej 7-9 kilogramów, w zależności od typu ciała i ilości tłuszczu w organizmie. Jednak niejeden blog o efektach diety kopenhaskiej wskazuje na dużo więcej zalet, jakie niesie. Spójrzmy na te opinie jakie dieta 13 dniowa przynosi z doświadczenia osób, którym się udało i już mają ją za sobą.

Korzyść #1 Przyspiesza metabolizm

Pokarmy, które będziesz spożywać w ramach tej 13-dniowej diety, zwiększą tempo metabolizmu. Jajka, wołowina i kurczak są bardzo bogate w białko i wymagają więcej energii do strawienia. Dzieje się tak, ponieważ mają one wpływ termiczny. Efekt termiczny to szybkość wydatkowania, z jaką organizm zużywa energię na trawienie pokarmu.

Korzyść #2 Może redukować cellulit

Gdy organizm zacznie tracić na wadze i samoczynnie się odtruwa, pojawienie się wgłębień cellulitowych znacznie się zmniejszy, ponieważ powiększone komórki tłuszczowe również zmniejszą się, więc nacisk na tkankę łączną będzie mniejszy. To kolejna korzyść, jaką może przynieść fakt, że wytrzymało się reżim związany z wprowadzeniem diety kopenhaskiej.

Kopenhaskie menu – pomocne wskazówki dla osób na diecie

W czasie diety kopenhaskiej, ogranicz sól tak bardzo, jak tylko możesz. Nie zaspokajaj głodu cukru niczym bez cukru, na przykład gumą do żucia lub inną niskokaloryczną alternatywą cukru. Pij dużo wody i nie wyczerpuj się fizycznie. W początkowej fazie możesz odczuwać osłabienie lub bóle głowy, ale nie musisz panikować, ponieważ objawy te ustępują w miarę upływu czasu. Ważne: nie wolno kontynuować tej diety po upływie 13 dni, natomiast po jej zakończeniu warto sięgnąć po suplementy multiwitaminowe, aby uzupełnić niedostatek wartości odżywczych.