fbpx

Czy warto inwestować w kosmetyki pielęgnacyjne z wyższej półki? Sprawdzamy!

Każda miłośniczka urody wie, że codzienna pielęgnacja skóry wymaga użycia odpowiednich kosmetyków. Od czasu do czasu może też pojawić się potrzeba lub kaprys zakupu czegoś ekskluzywnego, co daje namiastkę luksusu. W tym miejscu rodzi się dylemat: czy opłaca się inwestować w produkty z wyższej półki? Sprawdziliśmy to dla ciebie i mamy odpowiedź!

Czy tanie kosmetyki są dobre dla twojej skóry?

Codzienny rytuał pielęgnacyjny uwzględnia wiele kosmetyków. Dlatego stojąc przed wyborem kilkunastu różnych płynów do kąpieli, wiele kobiet postanawia kupić ten najtańszy. Tej decyzji towarzyszy często myśl „a co może być złego w zwykłym płynie do kąpieli?”. Tak można postępować w kwestii wszystkich innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Tylko, czy słusznie? Cóż… Niestety często niska cena produktów kosmetycznych odzwierciedla również niską jakość. Muszą zawierać tanie składniki, aby można było je opłacalnie sprzedać.

Czy wiesz, co tak naprawdę znajduje się w tanim produkcie, który nakładasz na twarz, wmasowujesz w skórę lub którym myjesz ciało? Liczne badania laboratoryjne przynoszą zatrważające wyniki: od wysokiego poziomu niebezpiecznych chemikaliów w kosmetykach po testowanie produktów na zwierzętach. Trudno zignorować te fakty i uznać, że takie kosmetyki służą twojej urodzie. Tak naprawdę istnieje ryzyko, że możesz dostać uczulenia lub podrażnienia. Niektóre konserwanty mogą również powodować kontaktowe zapalenie skóry. Poza tym niebezpieczne poziomy szkodliwych substancji, takich jak ołów i rtęć, mogą powodować druzgocące komplikacje zdrowotne, których wpływ obserwuje się przez lata.

Czy warto inwestować w kosmetyki pielęgnacyjne z wyższej półki?

Kiedy szukasz produktów do pielęgnacji skóry z większą zawartością naturalnych składników, trafiasz zwykle na te z wyższej półki cenowej. Czy warto w nie zainwestować? Czynniki, które sprawiają, że produkt jest drogi, to nie tylko ładne opakowanie lub znana marka. W rzeczywistości chodzi o dokładną formułę tego, co znajduje się w środku. Sprawdziliśmy na przykład kosmetyki marki Clarins, która uchodzi za nr 1 w Europie w kategorii luksusowych produktów pielęgnacyjnych*. Jej tradycja prosto z Paryża sięga 1954 roku. Przez te wszystkie lata działalności na rynku, francuskiej rodzinie ekspertów w dziedzinie pielęgnacji i makijażu towarzyszy misja obdarowywania kobiet szczęściem, które nierozerwalnie związane jest z urodą.

Ich produkty do makijażu i pielęgnacji skóry wykonane są z najwyższej jakości nietoksycznych składników. Są dobrze skomponowane i zawierają wyselekcjonowane składniki aktywne pochodzenia roślinnego niezbędne do osiągnięcia doskonałych rezultatów.  Wielu dermatologów poleca tę linię ze względu na jej skuteczność i łagodną formułę dla wrażliwej skóry. Kosmetyki marki Clarins utrzymują twoją skórę w dobrej kondycji, odblokowują pory, usuwają nadmiar sebum, wygładzają zmarszczki, zwalczają trądzik, a nawet zawierają filtry przeciwsłoneczne. Firma nieustannie się rozwija, wprowadza innowacje i opracowuje nowe formuły, a to wszystko w poszanowaniu środowiska i bioróżnorodności.

Taka jakość oznacza luksus dla skóry. Mimo że skuteczne kosmetyki mogą być droższe, są warte takiej inwestycji.

*Źródło: NPD BeautyTrends według łącznej sprzedaży w 4 krajach: Francja, Włochy, Hiszpania (Półwysep) i Wielka Brytania.