fbpx

Czy feromony męskie naprawdę działają jak afrodyzjak?

jak działają feromony męskie

Szukając nowych sposobów na zwiększenie swojego powodzenia u płci przeciwnej, prędzej czy później trafisz na feromony męskie. Czy działają tak, jak sugerują to producenci i internetowe opinie? Dowiedz się, na jakie efekty możesz liczyć, stosując męskie feromony.

Jak działają męskie feromony?

Ludzkie feromony to związki chemiczne wytwarzane przez organizm człowieka. Chociaż są niewidoczne i bezzapachowe, to jednak mogą wywrzeć pewien wpływ na zachowanie drugiego człowieka, który znajduje się w ich zasięgu. I właśnie tu pojawia się największe pytanie dotyczące feromonów męskich. Czy działają zgodnie z obietnicami producentów?

Badania dotyczące tej kwestii wciąż są w toku, ale dotychczasowe wyniki nie pozostawiają złudzeń. Ludzkie feromony istnieją i rzeczywiście są w stanie wysyłać pewne sygnały do najbliższego otoczenia. Są odbierane przez tzw. narząd lemieszowo-nosowy (tzw. narząd VNO lub Jacobsona, od nazwiska jego odkrywcy). Składa się on z dwóch miniotworów zlokalizowanych po obu stronach przegrody nosowej. Następnie impuls trafia do mózgu i pobudza jeden z jego obszarów, a dokładnie podwzgórze. I w ten sposób wywołuje określone reakcje fizjologiczne lub behawioralne u odbiorcy. Zapach feromonów jest dla nich zatem zupełnie niewyczuwalny, a jednak działa podświadomie na układ nerwowy.

Więcej informacji na temat sposobu działania feromonów znajdziesz w naszym artykule: Czym są feromony i w jaki sposób działają na człowieka?

Najmocniejsze feromony męskie – naturalne czy syntetyczne?

Jak już wspomnieliśmy, organizm człowieka jest w stanie wyprodukować feromony męskie. Należą do nich chociażby androstenol, androstenon i androsteron. Zatem jaki sens ma stosowanie męskich perfum z feromonami, skoro i tak masz je już na skórze?

Po pierwsze, każdy organizm pracuje inaczej. Jeden wytwarza więcej feromonów, inny mniej. Nie masz na to żadnego wpływu i nie jesteś w stanie w żaden sposób zwiększyć ich produkcji. Po drugie, rozwój cywilizacji spowodował osłabienie działania naturalnych feromonów. Przyczyniły się do tego w szczególności przyspieszenie trybu życia i zwiększenie ilości chemii w żywności.

Z tego powodu na rynku pojawiły się skoncentrowane preparaty wzmacniające ich działanie: męskie perfumy z feromonami. W ich składzie nie znajdziesz naturalnych feromonów, lecz ich syntetyczne odpowiedniki, które powstają w laboratoriach. Produkuje się je metodą destylacji, a na koniec dodatkowo filtruje. W efekcie uzyskuje się jak mocno skoncentrowany preparat o wysokiej skuteczności działania.

perfumy męskie z feromonami

Jakich efektów możesz oczekiwać po męskich perfumach z feromonami?

Co dokładnie są w stanie zdziałać męskie feromony? Na początku rozwiejemy wątpliwości. Nie są magicznym eliksirem miłości czy afrodyzjakiem wzbudzającym w kobietach takie pożądanie, któremu nie będą w stanie się oprzeć. Nie umożliwią też manipulacji innymi ludźmi rodem z hollywoodzkich filmów o hipnotyzerach czy mentalistach.

Działanie feromonów męskich jest w rzeczywistości o wiele subtelniejsze. Jakie efekty mogą zapewnić męskie perfumy z feromonami?

  • Atrakcyjność w oczach płci przeciwnej – osoby szukające rozeznania w temacie feromonów męskich, zazwyczaj chcą wykorzystać je do zwiększenia swoich szans u kobiet. I rzeczywiście, możesz osiągnąć taki efekt, aplikując je na skórę przed wyjściem z domu na randkę. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, feromony stymulują podwzgórze mózgu, to zaś ma udział w uwalnianiu hormonów płciowych odpowiadających za podniecenie seksualne. W rezultacie rozmówczyni spojrzy na Ciebie przychylniej, pozytywniej oceni Twoją atrakcyjność i poczuje się swobodniej w Twoim towarzystwie. I na tym kończy się “magiczna moc” feromonów męskich. Oczarowanie kobiety pozostaje wciąż po Twojej stronie. Jednak masz na pewno łatwiejszy start dzięki temu, że partnerka już na początku poczuje chemię między wami.
  • Przychylność rozmówców – perfumy męskie z feromonami przydadzą się również w relacjach biznesowych, gdy zależy Ci na wzbudzenia sympatii osób, z którymi rozmawiasz. Możesz je wykorzystać, aby wzmocnić swoją pozycję w grupie, a tym samym zwiększyć szansę na sukces w pracy – np. poprzez zdobycie nowego klienta czy wygłoszenie prezentacji, która spotka się z uznaniem przełożonych.
  • Pewność siebie – działanie feromonów męskich może wpłynąć nie tylko na Twoje otoczenie, ale również na Ciebie. Gdy zobaczysz, że słuchacze spoglądają na Ciebie z sympatią i są do Ciebie pozytywnie nastawieni, poczujesz się pewniej na swojej pozycji. To doskonały sposób na pokonanie nieśmiałości, która od wielu lat utrudnia Ci życie zarówno osobiste, jak i zawodowe.

Czy warto stosować feromony męskie? Opinie użytkowników są różne, jednak tych pozytywnych jest na tyle dużo, by móc twierdzić, że opłaca się spróbować, jak sprawdzą się w Twoim przypadku. Musisz mieć jednak na uwadze to, że każdy inaczej reaguje na męskie feromony. Zatem ostateczny efekt ich stosowania zależy od podatności Twoich odbiorców i może być różny dla każdej osoby, z którą rozmawiasz.