fbpx

10 najlepszych depilatorów laserowych – ranking maj 2022

depilacja laserowa w domu

Depilacja laserowa w domu to najlepszy sposób na szybkie i efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnej części ciała. Jakie urządzenie wybrać, by cieszyć się idealnie gładką skórą niemal bez żadnego wysiłku? Zobacz nasz ranking depilatorów laserowych z 10 pozycjami, których zakup warto rozważyć w maju 2022 roku.

1. Depilator laserowy Philips Lumea BRI958/00

depilator laserowy Philips Lumea BRI958 00-1
Źródło: https://www.philips.pl/

Nasz ranking depilatorów laserowych rozpoczynamy od prawdziwej perełki – Philips Lumea BRI958/00. Jego największą zaletą jest ponadprzeciętna skuteczność. Już po 12 zabiegach efekt gładkiej skóry bez ani jednego włoska powinien utrzymać się nawet do 6 miesięcy. Atutem tego lasera do depilacji Phillipsa jest także technologia SenseIQ z czujnikiem SmartSkin, który rozpoznaje odcień i właściwości skóry, a następnie dopasowuje do nich wiązkę lasera. Urządzenie było testowane w warunkach klinicznych we współpracy z dermatologami, jest zatem stuprocentowo bezpieczne dla skóry.

2. Depilator laserowy Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223

depilator laserowy Silk-Expert Pro 5 PL5223
Źródło: https://www.braun.pl/pl-pl

Jaki laser do depilacji w domu wybrać, jeśli zamierzasz walczyć z włoskami nie tylko na nogach, ale także na delikatniejszych partiach ciała? Dobrym wyborem może okazać się Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223. Po pierwsze, w zestawie znajdziesz dwie nasadki: klasyczną oraz precyzyjną, która sprawdzi się na mniejszych obszarach ciała. Po drugie, dysponuje aż 10 trybami intensywności pracy, w tym 3 delikatnymi – do tych miejsc, które są najwrażliwsze na ból.

3. Depilator laserowy Remington IPL 6750

Depilator laserowy Remington IPL 6750
Źródło: https://eu.remington-europe.com

Remington IPL 6750 udowadnia, że domowa depilacja laserowa może być nie tylko skuteczna i wygodna, ale także wydajna i stosunkowo tania. Urządzenie jest dostępne w korzystnych cenach, a do tego cechuje je wyjątkowo długa żywotność. Model może wykonać aż 150 000 impulsów, co przekłada się na ok. 173 pełne zabiegi na całe ciało. O ile przyjmiesz standardowy, 2-tygodniowy cykl depilacji laserowej, model może Ci służyć nawet 7 lat!

4. Depilator laserowy Xiaomi InFace ZH-01D IPL

depilator laserowy Xiaomi InFace ZH-01D IPL
Źródło: https://xiaomi-mi.com

Co ma do powiedzenia chiński gigant technologiczny w kwestii depilacji laserowej? Okazuje się, że całkiem wiele, bo w jego asortymencie znajduje się jeden z obecnie najlepszych depilatorów laserowych na rynku, czyli Xiaomi InFace ZH-01D IPL. Poręczny, niewielki model może działać w dwóch trybach. Ręczny zapewnia większą precyzję i sprawdza się na niewielkich, wrażliwych obszarach. Automatyczny pozwala błyskawicznie uporać się z większymi partiami ciała. Na uwagę zasługują również długa żywotność (do 900 000 impulsów), bezpieczny filtr optyczny oraz 5-stopniowa regulacja intensywności. Oczywiście wszystko to jest dostępne w wyjątkowo przystępnej cenie, jak przystało na Xiaomi.

5. Depilator laserowy Babyliss G971PE

depilator laserowy Babyliss G971PE
Źródło: https://babylisshairremoval.com.au/

Jaki laser do depilacji wybrać, jeśli dysponujesz bardzo ograniczonym budżetem? Babyliss G971PE to model sprzedawany w cenie na każdą kieszeń, który w zupełności sprawdzi się w domowych warunkach. Poza podstawowymi funkcjami, takimi jak dopasowanie impulsu do fototypu skóry czy do obszaru ciała, dostaniesz też do dyspozycji aplikację mobilną Homelight Connected ze wskazówkami dotyczącymi depilacji laserowej.

6. Depilator laserowy Braun Silk-Expert Pro 5 PL5137

depilator laserowy Braun Silk-Expert Pro 5 PL5137-1
Źródło: https://www.braun.pl/pl-pl

Silk-Expert Pro 5 PL5137 to już drugi model marki Braun w naszym rankingu depilatorów laserowych. To urządzenie zaskakuje w szczególności tym, że może pracować w 2 trybach. Płynny generuje dużą liczbę błysków w krótkim czasie, a tym samym przyspiesza proces depilacji dużych obszarów, Miejscowy działa wolniej, ale za to jest mniej bolesny – więc sprawdza się m.in. na twarzy lub w strefie bikini.

7. Depilator laserowy Beautifly B-Shine Ice

depilator laserowy Beautifly B-Shine Ice
Źródło: https://beautifly.eu

Beautifly B-Shine Ice to model o potrójnym działaniu. Możesz oczywiście używać go w podstawowej roli, czyli do usuwania niechcianego owłosienia. Ale równie dobrze posłuży Ci również do zabiegów fotoodmładzania skóry, a także do kuracji przeciwtrądzikowej. Innowację stanowi dodatkowo funkcja Ice Cooling, która przyjemnie schładza skórę podczas depilacji, zmniejszając tym samym towarzyszące jej dyskomfort i pieczenie. Efekt ten potęgują dodatkowo dwuwarstwowa płyta chłodząca z aluminium lotniczego, a także podwójne kanały chłodzące. Za ich sprawą ciepło ulega rozproszeniu, a sam depilator laserowy działa bardzo cicho.

8. Depilator laserowy Silk’n Infinity Smooth

depilator laserowy n Infinity Smooth
Źródła: https://silkn.eu

Czy laser do depilacji w domu może naprawdę osłabić odrastające włoski, tak jak profesjonalna depilacja w salonie? W przypadku modelu Silk’n Infinity Smooth takie działanie jest klinicznie udowodnione przez naukowców pracujących w Tennessee Clinical Research Center (Nashville, USA). Urządzenie może zmniejszyć liczbę odrastających włosków do 92,3%, a do tego zachowa funkcjonalność przez wiele lat – może wygenerować do 500 000 impulsów świetlnych.

9. Depilator laserowy Philips Lumea Advanced BRI921/00

depilator laserowy Philips Lumea Advanced BRI921 00-1
Źródło: https://www.philips.pl/

Depilatory laserowe Philips to jedne z najbardziej znanych sprzętów z tej kategorii. Ten model wyróżnia się tym, że klasyczna nasadka ma dość duże okienko emitujące impulsy świetlne. Dzięki temu depilacja dolnej partii nóg nie powinna Ci zająć więcej niż 15 minut. Do zestawu dołączono także mniejszą, precyzyjną nasadkę. W efekcie sprzęt wykorzystasz do usuwania owłosienia w zasadzie z całego ciała – nawet z takich obszarów, jak twarz, strefa bikini czy pachy, w których trudno manewrować głowicą lasera, a sam dyskomfort towarzyszący zabiegowi może być wyjątkowo wysoki. A jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o depilacji laserowej IPL w domowym zaciszu, pobierz bezpłatną aplikację producenta: Lumea.

10. Depilator Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro

depilator laserowy Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro
Źródło: https://www.beurer.com

W depilatorze laserowym Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro uwagę przykuwa przede wszystkim deklarowany przez producenta czas wykonania depilacji całego ciała, który wynosi ok. 20 minut – co prawda na najniższym poziomie mocy, ale ten sprawdzi się na pewno w przypadku wielu kobiet. Wbudowany filtr UV chroni przed przypadkowym i bolesnym oparzeniem słonecznym, tryb Auto Flash zapewnia wygodę użytkowania, a 3 poziomy mocy umożliwiają dopasowanie tego parametru do potrzeb konkretnego fragmentu skóry.

Ranking depilatorów laserowych – podsumowanie

Depilatory laserowe z naszego zestawienia cechują się bardzo dużą rozpiętością cenową. Znajdziesz wśród nich zarówno pozycje bardziej budżetowe (np. Babyliss G971PE czy Xiaomi InFace ZH-01D IPL), jak i te w cenach przekraczających 2 tysiące złotych (np. Philips Lumea BRI958/00, Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223 czy Beautifly B-Shine Ice).

Jeśli jednak cena nie jest dla Ciebie najważniejszym kryterium, skup się na funkcjach, którymi dysponuje urządzenie. Automatyczne rozpoznawanie fototypu skóry, osobne tryby do wrażliwych miejsc czy chłodzenie w trakcie depilacji uprzyjemnią zabieg, a także zadbają o Twoje bezpieczeństwo podczas jego wykonywania. Zwróć uwagę na to, że depilator laserowy jest urządzeniem, które najpewniej kupujesz raz na kilka lat – zatem możesz to potraktować jako długoterminową inwestycję, która zapewni zysk – pod postacią perfekcyjnie gładkiej skóry – przez długi czas.