Piękna cera

Któż z nas nie marzy, aby zachować młodą urodę na jak najdłużej? Skóra nastolatek nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jest zawsze jędrna i zdrowa, nawet po zarwanej nocy. Z wiekiem nasze włókna kolagenowe rozciągają się, a skóra zaczyna wiotczeć. Bez wsparcia specjalistycznych kosmetyków zaczynamy wyglądać na coraz starsze i coraz bardziej zmęczone.

Jak zachować piękną cerę?

Przede wszystkim dbać o nią i pamiętać o jej szczególnych potrzebach. Cera potrzebuje odżywiania i dostarczania składników, których organizm z upływem czasu już nie wytwarza, lub produkuje w mniejszych ilościach. Absolutnie niezbędny jest krem na dzień, który nawilża skórę i chroni ja przed szkodliwymi czynnikami w ciągu dnia. Nawet, jeśli mamy urlop, czy remontujemy mieszkanie i makijaż jest ostatnią rzeczą o której myślimy kiedy wstaniemy, krem jest absolutnie niezbędnym minimum, które powinno znaleźć się na naszej buzi. Dobierając krem warto zwrócić uwagę na rodzaj naszej skóry – czy jest wysuszona, czy raczej z tendencją do przetłuszczania się. Jeśli wybierzmy dopasowany do jej potrzeb i problemów preparat, możemy nie tylko poprawić stan jej zdrowia, ale także poradzić sobie z jej niewystarczającym nawilżeniem, czy nadmiarem sebum.

Jaki preparat wybrać?

Niestety nie ma na to dobrej odpowiedzi. Tyle, ile jest kobiet, tyle różnych cer, i ich potrzeb. Nie warto jednak sięgać po pierwszy lepszy produkt z reklamy telewizyjnej, ale zasięgnąć opinii dermatologa, lub kosmetyczki. Im więcej naturalnych składników w kremie, tym lepiej. Sklep internetowy MenSa ( www.mensabeauty.pl ) jest dystrybutorem marek mniej znanych w Polsce, jednak zbierających rewelacyjne opinie na Świecie. Można znaleźć w nim kosmetyki dla każdego rodzaju cery.

Każda z nas zna swoją cerę najlepiej, dzięki jej obserwacji same możemy wydedukować, czy lepiej służą nam kremy na bazie zielonej herbaty, czy raczej te z kwasem hialuronowym. Metodą prób i błędów klasyfikujemy kremy na te lepsze i gorsze. Warto to robić – kiedy trafimy wreszcie na krem stworzony dla naszego typu cery, różnicę poczujemy już po kilku dniach używania go.

13 Comments on “Piękna cera”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *