Piękna cera

Któż z nas nie marzy, aby zachować młodą urodę na jak najdłużej? Skóra nastolatek nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jest zawsze jędrna i zdrowa, nawet po zarwanej nocy. Z wiekiem nasze włókna kolagenowe rozciągają się, a skóra zaczyna wiotczeć. Bez wsparcia specjalistycznych kosmetyków zaczynamy wyglądać na coraz starsze i coraz bardziej zmęczone.

Jak zachować piękną cerę?

Przede wszystkim dbać o nią i pamiętać o jej szczególnych potrzebach. Cera potrzebuje odżywiania i dostarczania składników, których organizm z upływem czasu już nie wytwarza, lub produkuje w mniejszych ilościach. Absolutnie niezbędny jest krem na dzień, który nawilża skórę i chroni ja przed szkodliwymi czynnikami w ciągu dnia. Nawet, jeśli mamy urlop, czy remontujemy mieszkanie i makijaż jest ostatnią rzeczą o której myślimy kiedy wstaniemy, krem jest absolutnie niezbędnym minimum, które powinno znaleźć się na naszej buzi. Dobierając krem warto zwrócić uwagę na rodzaj naszej skóry – czy jest wysuszona, czy raczej z tendencją do przetłuszczania się. Jeśli wybierzmy dopasowany do jej potrzeb i problemów preparat, możemy nie tylko poprawić stan jej zdrowia, ale także poradzić sobie z jej niewystarczającym nawilżeniem, czy nadmiarem sebum.

Jaki preparat wybrać?

Niestety nie ma na to dobrej odpowiedzi. Tyle, ile jest kobiet, tyle różnych cer, i ich potrzeb. Nie warto jednak sięgać po pierwszy lepszy produkt z reklamy telewizyjnej, ale zasięgnąć opinii dermatologa, lub kosmetyczki. Im więcej naturalnych składników w kremie, tym lepiej. Sklep internetowy MenSa ( www.mensabeauty.pl ) jest dystrybutorem marek mniej znanych w Polsce, jednak zbierających rewelacyjne opinie na Świecie. Można znaleźć w nim kosmetyki dla każdego rodzaju cery.

Każda z nas zna swoją cerę najlepiej, dzięki jej obserwacji same możemy wydedukować, czy lepiej służą nam kremy na bazie zielonej herbaty, czy raczej te z kwasem hialuronowym. Metodą prób i błędów klasyfikujemy kremy na te lepsze i gorsze. Warto to robić – kiedy trafimy wreszcie na krem stworzony dla naszego typu cery, różnicę poczujemy już po kilku dniach używania go.

8 Comments on “Piękna cera”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *