Jak walczyć z suchą skórą jesienią i zimą?

Suchość skóry jest problemem występującym nie tylko w obrębie twarzy. Utrata nawilżenia, szorstkość oraz uczucie ściągnięcia tak samo często dotyczą skóry ciała, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

W tym czasie właściwą pielęgnację skóry skutecznie utrudniają nam niskie temperatury i przeszywający na wskroś wiatr, a wątpliwego dzieła dopełnia częste przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Oczywiście trudno walczyć z którymkolwiek z tych czynników, więc jedyne, co nam pozostaje, to otoczyć skórę wyjątkową opieką.

Balsam i mleczko podstawą pielęgnacji

Na szczęście w tej kwestii do naszej dyspozycji pozostaje szerokie spektrum możliwości. Producenci kosmetyków zadbali o to, by ich oferta spełniała wszystkie potrzeby kobiet, w tym rozwiązywała ich problemy z suchą skórą.

Głównym sprzymierzeńcem w tej walce będzie doskonale nam znany, choć nie zawsze regularnie stosowany, balsam do ciała. Codzienna aplikacja specyfiku pozwala zachować równowagę hydrolipidową i optymalne nawilżenie skóry. Tym samym, nie ulega ona przesuszeniu i jest chroniona przed podrażnieniami.

a2

Alternatywną propozycją mogą być mleczka o działaniu nawilżającym, które zazwyczaj mają nieco lżejszą konsystencję, ale, podobnie jak balsamy, świetnie się rozprowadzają i równie szybko wchłaniają.

Gęsty krem czy płynny olejek?

W przypadku niedostatecznego nawilżenia ciekawym wariantem wydają się także kremy i olejki. Pierwsze są zwykle dość gęste, ale nie sprawiają większych trudności przy rozsmarowywaniu. Natomiast drugie z wymienionych występują w formie płynnej, dlatego, dla ułatwienia aplikacji, opakowania są najczęściej wyposażone w specjalną końcówkę, taką samą jak przy produktach w sprayu.

Jeśli naszą bolączką jest sucha skóra, kremy i olejki, przykładowo Garnier, mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Nie tylko wykazują silne właściwości nawilżające, ale również intensywnie odżywiają skórę, zapobiegając szorstkości oraz utracie gładkości i jędrności. Przywracają komfort i miękkość skóry, a ponadto w znacznym stopniu poprawiają jej wygląd.

Pielęgnacja dłoni w twoich rękach

Nie zapominajmy jednak, że jesienna i zimowa aura nie sprzyja też skórze dłoni. Co więcej, ta część ciała nie zawsze jest osłonięta, w związku z czym jest jeszcze bardziej narażona na szkodliwy wpływ mrozu czy wiatru.

By stworzyć na dłoniach swoistą tarczę obronną, musimy pamiętać o systematycznym nakładaniu kremu do rąk. Obecnie dostępne kosmetyki są wzbogacane o składniki nawilżające i odżywcze oraz substancje kojące i wygładzające przesuszoną skórę, a dzięki specjalnej formule, efekt działania utrzymuje się przez dłuższy czas.

16 Comments on “Jak walczyć z suchą skórą jesienią i zimą?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *