Analiza kolorystyczna, Analiza proporcji twarzy - świadomość barwy możliwość stworzenia niepowtarzalnego stylu....

Analiza kolorystyczna

Ma ogromne znaczenie podczas tworzenia wizerunku gwiazd, polityków, prezenterów telewizyjnych, jak również handlowców, managerów, czy konsultantów. Osoby te budzą zaufanie gdyż tworzą harmonię i spokój dzięki odpowiednio dobranym barwom i odcieniom.


Profesjonalna komputerowa analiza, którą wykonuję trwa ok. 2 godzin i wskazuje podział każdego typu na dwa podtypy, dając osiem typów kolorystycznych.
Podczas wykonywania usługi najważniejszy jest dobry kontakt z klientem i rozmowa, która dostarcza wielu informacji tj. reakcja skóry na słońce, naturalny kolor włosów, kolor oczu, ust i piegów.
Przystępując do analizy jako pierwsze klasyfikuje się dany typ na ciepły lub zimny za pomocą folii temperaturowej, kolejnym etapem jest użycie ram kolorystycznych, a następnie chust garderobianych do określenia konkretnego typu kolorystycznego. Po zakończonej analizie dla każdej osoby generowana jest klarta diagnostyczna zawierająca określenie typu kolorystycznego i jego dokładny opis, charakteryztykę odpowiedniej dla danej osoby palety kolorów, prezentację palety kolorystycznej, opis wszystkich produktów do makijażu, zalecane odcienie włosów, porady dotyczące garderoby, biżuterii, perfum, oraz przykładowe makijaże krok po kroku. Dodatkowo przygotowywany jest próbnik kolorów odpowiadający danemu typowi, niezastąpiony podczas zakupów.


Analiza strukturalna twarzy

Analiza strukturalna to instruktaż wykonania prawidłowego makijażu. Ustalany jest kształt i budowa twarzy, na podstawie której określane są proporcje, szerokości, długości, wysokość czoła, linia brwi, ich długość i forma oraz rodzaj niezbędnych korekt. Kształt oczu, wielkość i rozstaw, które wyznaczają sposób makijażu i rodzaj sugerowanych rodzajów kosmetyków, kształtu nosa i ust oraz możliwości korekt.
Dla każdego generowana jest karta diagnostyczna, prezentująca na rysunkach dokładne techniki modelażu, prawidłową linię i długość brwi, precyzyjny kształt oka i budowę powieki. Demonstruje zalecaną technikę modelowania oka przy pomocy cieni do powiek. Określa budowę i kształt nosa i ust, biorąc pod uwagę symetrię oraz odniesienie do innych detali twarzy.